Jump to content

Голям проблем помагайте , моля

jirafa777
 Share

Recommended Posts

имам флашка за интернет на макс телеком но хваща интернет само навън , днес купих 2x5м usb кабел общо 10 м но не тръгва прегледах форуми и на едно място бяха писали че пускат 5 волта на +и– и работите се оправят но уви не става.кажете ми как да я подкарам тази флашка през 10м usb кабел

• Administrator

Y кабел за да може да закараш 1 ампер

или кабел от тези с удължител с електроника

или хъб с адаптер.

Варянт е и powerline адаптер и антената седи в стаята с по читав сигнал.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Aми то си има стандарт за тая работа. Няма да стане с  обикновен кабел. Има активни кабели но 10 метра си е доста за USB. 

М/у двата кабела сложи един USB хъб с собствено захранване или USB удължител през UTP кабел. С него може и повече от 10 метра

Ако не ти се дават пари за тези хъбове,купи UTP или FTP(каквото намериш) кабел клас 5 .срежи мъжкото и женското USB -закачики всяко жило с две от FTP ,UTP -и на 10м си готов :) .

От личен опит ти го казвам,понеже сечението ще е много по малко и щети докара тези 5 волта :)

и кои жила се ползват че тия 10 метра ми убегнаха на мен 5 метра мах изкарах

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Ако не ти се дават пари за тези хъбове,купи UTP или FTP(каквото намериш) кабел клас 5 .срежи мъжкото и женското USB -закачики всяко жило с две от FTP ,UTP -и на 10м си готов :) .

От личен опит ти го казвам,понеже сечението ще е много по малко и щети докара тези 5 волта :)

Това наистина ли го мислиш  'понеже сечението ще е много по малко ' ?

• Administrator

Явно на електрожените им слагат многожилен за да има загуба на ток и да произвеждат повече топло ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Това наистина ли го мислиш  'понеже сечението ще е много по малко ' ?

Прощавайте момчета! имах предвит съпротивлението.

Но неви дава чест като модератори и по големи батковци да оплювате,вместо да попрвяте по малките и да ги коригирате. :)

Понякога човек от прекалено много работа и житейски грижи може да обърка термините с цел да помогне,а вие можехте да ме поправите,защото точно вие (111111) знаете какво имах предвид?

Edited by net-sar
  • Like 1

Прощавайте момчета! имах предвит съпротивлението.

Но неви дава чест като модератори и по големи батковци да оплювате,вместо да попрвяте по малките и да ги коригирате. :)

Понякога човек от прекалено много работа и житейски грижи може да обърка термините с цел да помогне,а вие можехте да ме поправите,защото точно вие (111111) знаете какво имах предвид?

Спокойно момко, тука така се шегуваме :)  

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

ами то хубаво се шегувате но аз не съм постнал темата ей така да се шегувате или по точно да се еб..... 

Интересно ми е дали ТОВА ще му реши проблема ?

А относно Макс Телеком имах приятел който работеше там , както ми е казвал какви " чудеса от храбрости" са правили за да пуснат даден клиент ,направо се плаша....

Edited by space