Jump to content

TP-link TL-WR841N v8.4 dd-wrt

TPLINK841N
 Share

Recommended Posts

Здравейте, имам рутера от заглавието с последния заводски фърмуер, но искам да го използвам като client, но понеже тази опция не се поддържа от офиициалния фърм ще мина на dd-wrt. Въпросът ми е: коя версия на dd-wrt е най-стабилна с най-малко бъгове за моя рутер ?

Благодаря !

• 2 weeks later...

Здравейте, имам рутера от заглавието с последния заводски фърмуер, но искам да го използвам като client, но понеже тази опция не се поддържа от офиициалния фърм ще мина на dd-wrt. Въпросът ми е: коя версия на dd-wrt е най-стабилна с най-малко бъгове за моя рутер ?

Благодаря !

Ти си написал v8.4 значи качваш резивия 8.x

Edited by muonplex

Ако рутера се брикне винаги ли мога да го вдигам през serial port ? При какви условия мога да прецакам bootloader-a ?

Тоя рутер е прост като бобена чорба. Докато лепиш конзоли и се бориш, винаги може да се свали флаш чипа и да му се запише нов фирмуер на програматор. За  серийната  конзола  се иска , търпение, знания и доста четене. Не казвам , че е лош метода, просто не става бързо докато се научи човек. 

Аз имам работеща конзола, въвеждам си tpl и бутлодера спира да зарежда. Интересно ми е как да не се стига до разпояването, за което спомена, защото не съм от най-сръчните с поялниците, но имам интерес в ddwrt/openwrt и искам да знам как да си запазя бутлодера при флашванията, за да мога винаги да го вдигам през конзолата. Не разползгам с програматор, пък и за мен операцията по отпояването и запояването на чипа е сложничка. Нямам такава техника :)

принципно си прав , но една случайна  грешка и  може да го затриеш, затова казвам да си мислиш за  fullflash под ръка и програматор.

А ако не объркам някой адрес мога ли да прецакам някоя част като art partition или самия U-BOOT ?