Jump to content
  • 0

PPTP VPN и My Network Places

dizela
 Share

Question

Здравейте,

отскоро съм собственик на Routerboard 951Ui-2HnD. Имам изградена входяща pptp връзка на рутера с цел достъп до споделените ресурси на домашната ми мрежа когато не съм у дома. Единственото което не успявам да направя след близо едноседмично четене на форума и други ресурси из мрежата е, че не мога да стигна до ресурсите на мрежата зад рутера чрез My Network Places. Достъп имам, но само когато напиша в лентата на Windows Explorer-   192.168.X.X.

Предполага че, е нещо свързано със защитната стена или някой порт за услуга на Microsoft, но не знам точно какво.

post-4076-0-69653000-1396855689_thumb.jppost-4076-0-78219600-1396855730_thumb.jp

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0

proxy arp на ЛАН интерфеиса е включен от самото начало, но ефект няма.

• 0

той пптп само така работи чрез достъп до далечната машина по ИП адрес

• 0

Значи няма да стане, да не се мъча. Не го знаех, затова реших да попитам. На предишния рутер го бях реализирал с OPEN VPN и бях много доволен, абсолютно никакви проблеми, но с Микротика явно ще падне борба. Благодаря за отговора.

• 0

Ако искаш да "виждаш" машините по имена, ще трябва да си пуснеш WINS сървър някъде в мрежата. На самия микротик няма как. (освен с openwrt под metarouter, но не си струва усилието).