Jump to content
  • 0

PPTP VPN и My Network Places


dizela

Въпрос

Здравейте,

 

отскоро съм собственик на Routerboard 951Ui-2HnD. Имам изградена входяща pptp връзка на рутера с цел достъп до споделените ресурси на домашната ми мрежа когато не съм у дома. Единственото което не успявам да направя след близо едноседмично четене на форума и други ресурси из мрежата е, че не мога да стигна до ресурсите на мрежата зад рутера чрез My Network Places. Достъп имам, но само когато напиша в лентата на Windows Explorer-   192.168.X.X.

 

Предполага че, е нещо свързано със защитната стена или някой порт за услуга на Microsoft, но не знам точно какво.

post-4076-0-69653000-1396855689_thumb.jppost-4076-0-78219600-1396855730_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Значи няма да стане, да не се мъча. Не го знаех, затова реших да попитам. На предишния рутер го бях реализирал с OPEN VPN и бях много доволен, абсолютно никакви проблеми, но с Микротика явно ще падне борба. Благодаря за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако искаш да "виждаш" машините по имена, ще трябва да си пуснеш WINS сървър някъде в мрежата. На самия микротик няма как. (освен с openwrt под metarouter, но не си струва усилието).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.