Jump to content

technomen
 Share

Recommended Posts

Ситуацията е следната , наложи ми се да слагам IP камера за наблюдение но дойде проблема как да я направя видима отвън.Схемата е

АДСЛ модем с изключен DHCP дава само едно IP към TP-Link WR1043ND който разделя интернета към лаптопите през wifi и камерата през ЛАН

ПУБЛИЧНО ИП - 192.168.1.1 (модем) - 192.168.1.2 (wan tplink) - 10.0.0.1 (dhcp tplink) - 10.0.0.123 (camera)

Мислих мислих и не можах да го измисля, ясно е че модема трябва да пренасочва портовете към камерата , но като тп-линка е по средата , трябва към него да пренасочва а той към камерата ли...? тука нещо ми се губи връзката. ТП-Линка се свързва с динамикДНС към no-ip.com но нещо не мога да направя връзката модем-камера нещо се губи.. :-

Правиш ADSL-а да работи като бридж и на tplink-a правиш клиент PPPOE с user-a  и password-a от модема на виваком ( има ги на договора). След това си пренасочваш който порт ти е нужен.

Здрасти , часта със тп-линка ми се изясни , но модема като бридж не ми е ясно как да пусна , паролите на модема са ясни (влиза се без проблем в него не през страницата на виваком) ще съм благодарен ако споделиш как става работата около модема/rutera , който между другото е Comtrend CT-5367 Meрси предварително !!!

Ситуацията е следната , наложи ми се да слагам IP камера за наблюдение но дойде проблема как да я направя видима отвън.Схемата е

АДСЛ модем с изключен DHCP дава само едно IP към TP-Link WR1043ND който разделя интернета към лаптопите през wifi и камерата през ЛАН

ПУБЛИЧНО ИП - 192.168.1.1 (модем) - 192.168.1.2 (wan tplink) - 10.0.0.1 (dhcp tplink) - 10.0.0.123 (camera)

Мислих мислих и не можах да го измисля, ясно е че модема трябва да пренасочва портовете към камерата , но като тп-линка е по средата , трябва към него да пренасочва а той към камерата ли...? тука нещо ми се губи връзката. ТП-Линка се свързва с динамикДНС към no-ip.com но нещо не мога да направя връзката модем-камера нещо се губи.. :-

Публичният адрес не ти е 192.168.1.1! Това е частен адрес.За да направиш forward или bridge на модема,трябва да имаш root  достъп до него.

на този не му открих къде е тази опция. аз съм го правил на черните пирелита

Като този е

но как да видя паролата и името с което тръгва пппое с това което зарежда настройките първоначалните след рестарт на модема (името и паролата от договора) не стават (тп-линка седи на connecting)

да да знам че 192.168.1.1 не е публичното ИП просто написах след него какви ИП-та има още Edited by technomen

• Owner

Също можеш да си активираш DMZ от модема на БТК, към вътрешното ти IP което казваш е 192,168,1,2, след това през TP-Link-a си пренасочваш каквото ти е нужно.

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

• Owner

при мен това с DMZ-то не проработи

Първоначално и при мен не проработи, после имаше някаква отметка за firewall във настройките, която я изключих, и нещата станаха 

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Има безброй евтини китайски камери които поддържат  т.н. Облачни функции що се мъчите ами не слагате такива камери. Има и сума ти свободни сайтове които  чрез клиент  препращат видеот от камерата  на сайта и там си го гледаш

• Administrator

Ами спомени някой безплатен, че да се възползваме.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

И при мен DMZ не сработва нещо :wacko: А как става пускането на модема като бридж, пробвах като на клипчето но рутера не иска да зареди пппое със паролата която е в договора , да не би да е друга паролата и има ли как да се види някъде из настроиките на модема, влиза се в настройките му без проблеми  

• Administrator

До сега не намери ли упътването на тоя рутер че да го направиш модем.

там си е описано всичко

а паролата на РРРоА си е написана в рутера само малко четене как да си я прочетеш

ако търсиш в договора няма да я намериш там

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Има модели на ТП-Линк рутери, към които се закача директно кабела за АДСЛ. Само трябва да си намерите "истинските" потребител/парола.

• Like 1

Да да знам че има такива модели тп-линк но то разбера ли истинските име и парола  и този ще свърши работа :) За сега само на локалната върви камерата и тва е , което донякъде обезсмисля идеята за ИП камера :wacko: