Jump to content

technomen

Recommended Posts

Ситуацията е следната , наложи ми се да слагам IP камера за наблюдение но дойде проблема как да я направя видима отвън.Схемата е

АДСЛ модем с изключен DHCP дава само едно IP към TP-Link WR1043ND който разделя интернета към лаптопите през wifi и камерата през ЛАН

ПУБЛИЧНО ИП - 192.168.1.1 (модем) - 192.168.1.2 (wan tplink) - 10.0.0.1 (dhcp tplink) - 10.0.0.123 (camera)

Мислих мислих и не можах да го измисля, ясно е че модема трябва да пренасочва портовете към камерата , но като тп-линка е по средата , трябва към него да пренасочва а той към камерата ли...? тука нещо ми се губи връзката. ТП-Линка се свързва с динамикДНС към no-ip.com но нещо не мога да направя връзката модем-камера нещо се губи.. :-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правиш ADSL-а да работи като бридж и на tplink-a правиш клиент PPPOE с user-a  и password-a от модема на виваком ( има ги на договора). След това си пренасочваш който порт ти е нужен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти , часта със тп-линка ми се изясни , но модема като бридж не ми е ясно как да пусна , паролите на модема са ясни (влиза се без проблем в него не през страницата на виваком) ще съм благодарен ако споделиш как става работата около модема/rutera , който между другото е Comtrend CT-5367 Meрси предварително !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ситуацията е следната , наложи ми се да слагам IP камера за наблюдение но дойде проблема как да я направя видима отвън.Схемата е

АДСЛ модем с изключен DHCP дава само едно IP към TP-Link WR1043ND който разделя интернета към лаптопите през wifi и камерата през ЛАН

ПУБЛИЧНО ИП - 192.168.1.1 (модем) - 192.168.1.2 (wan tplink) - 10.0.0.1 (dhcp tplink) - 10.0.0.123 (camera)

Мислих мислих и не можах да го измисля, ясно е че модема трябва да пренасочва портовете към камерата , но като тп-линка е по средата , трябва към него да пренасочва а той към камерата ли...? тука нещо ми се губи връзката. ТП-Линка се свързва с динамикДНС към no-ip.com но нещо не мога да направя връзката модем-камера нещо се губи.. :-

Публичният адрес не ти е 192.168.1.1! Това е частен адрес.За да направиш forward или bridge на модема,трябва да имаш root  достъп до него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като този е

но как да видя паролата и името с което тръгва пппое с това което зарежда настройките първоначалните след рестарт на модема (името и паролата от договора) не стават (тп-линка седи на connecting)

да да знам че 192.168.1.1 не е публичното ИП просто написах след него какви ИП-та има още Редактирано от technomen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Също можеш да си активираш DMZ от модема на БТК, към вътрешното ти IP което казваш е 192,168,1,2, след това през TP-Link-a си пренасочваш каквото ти е нужно.

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

при мен това с DMZ-то не проработи

Първоначално и при мен не проработи, после имаше някаква отметка за firewall във настройките, която я изключих, и нещата станаха 

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има безброй евтини китайски камери които поддържат  т.н. Облачни функции що се мъчите ами не слагате такива камери. Има и сума ти свободни сайтове които  чрез клиент  препращат видеот от камерата  на сайта и там си го гледаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ами спомени някой безплатен, че да се възползваме.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен DMZ не сработва нещо :wacko: А как става пускането на модема като бридж, пробвах като на клипчето но рутера не иска да зареди пппое със паролата която е в договора , да не би да е друга паролата и има ли как да се види някъде из настроиките на модема, влиза се в настройките му без проблеми  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

До сега не намери ли упътването на тоя рутер че да го направиш модем.

там си е описано всичко

а паролата на РРРоА си е написана в рутера само малко четене как да си я прочетеш

ако търсиш в договора няма да я намериш там

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има модели на ТП-Линк рутери, към които се закача директно кабела за АДСЛ. Само трябва да си намерите "истинските" потребител/парола.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да знам че има такива модели тп-линк но то разбера ли истинските име и парола  и този ще свърши работа :) За сега само на локалната върви камерата и тва е , което донякъде обезсмисля идеята за ИП камера :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.