Jump to content
  • 0

Проблем с PPPoE Client

ivaylobg

Question

Здравейте на всички,

Ситуацията е следната: MT RB450G, PPPoE Client -> ISP.

Проблемът: Микротикът се свърза (в повечето случаи) с ISP-то, но има голяма загуба на пакети (варира между 15 - 20% или повече, пингвам директо от микротика). Понякога дори не се свързва и е само в състояние: link established, а не connected. При връзка с ISP директо от компютър няма такива проблеми.

Разполагам и с RB750GL, който е свързан към същият ISP чрез PPPoE и няма никакъв проблем.

Имам съмнения проблемът да е в настройките на MTU. Някакви предложения?

Поздрави

4 answers to this question

Recommended Posts

• 1

Вероятно имаш проблемен ether на RB450G. Пусни ПППОЕ-то през друга карта на 450-тката

• Like 1
  • 0

Здравей cna и благодаря за предложението.

До сега съм пробвал на ether1 и ether5. Резултатът е един и същ. Утре ще пробвам и на другите.

• 0
  • Administrator

Ако имаш един суич сложи преди микротика да провериш дали не е калпав кабела/буксата от доставчика

• 0

Благодаря 111111,

Ще пробвам и този вариант, но както казах преди, като включа кабела директно в компютър няма проблеми.

Имам под ръка и един TP-Link тип "сапунерка". Мисля да сложа там pppoe-то и микротика след него като dhcp client, просто за да пробвам. Не ми се иска това да е дългосрочно решение.

Поздрави

ПП: Сега в момента в свързан (вчера това ставаше много трудно) с настройки по default: на pppoe-client-a: max-mtu/mru = 1480, и MTU на ethernet интерфейса = 1500. Пуснал съм един пинг и ще изчакам да видя кога/как ще се променят нещата, преди да продължа тестове.

С TP-Link-a резултатът беше същият. Утре ще минат техници на ISP-то да си погледнат медиа конвертора.

За да закрием темата да кажа, че проблемът се оказа от проблемно захранване на медиа конвертора.

Благодаря на всички отзовали се.

Поздрави и лек ден