Jump to content

Ремонт на решетъчна Wi-fi Антена на 2,4

naski4a1991
 Share

Recommended Posts

Здравейте на всички. Нов съм във форума и това е първата ми тема. Причината за темата е тази- http://www.vesuviustreamline.com/product/trans-techno-24dbi-parabolic-antenna-for-2.4ghz.html неработеща антена. Попадна ми случайно и реших да я монтирам на вилата, за да мога да си деля интернета със съсед, който е на разстояние 100-150м. пряка видимост. Използвам АП Airlive Wl-5460 v2. С фабричната антена успявам да хвана сигнала на мрежата, но той е крайно незадоволителен. Вместо пигтейл използвам това http://www.ebay.com/itm/271201498832?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 . Проблемната параболична  антена е във видимо лошо състояние. Облъчвателя беше отделен ( счупен) от рефлектора, но това беше лесно поправимо. Цялата антена беше в сажди и ръжда, които старателно почистих. И най накрая към въпроса. Мога ли да направя нещо за да възстановя антената ? Какво покритие да нанеса върху рефлектора? Благодаря Ви предварително. Извинявам се ако има някакви неточности в използваните от мен термини :) За пръв път се захващам с подобно начинание.

Първо помисли за антената на АП-то(мастера), тя трябва да е по-силна за да "хванеш" по-добър сигнал. После нагласяй клиентската антена.

• Like 1

Сложете рефлектор на антената на АП то или просто изкарайте с лан от рутера едно локо2.

Analog Audio™

• Administrator

Ще коригирам заглавието защото е подвеждащо, относно ремонта на антената ,Наскича  трябва да разглобиш пластмасовия облъчвател на антената и да провериш дали жилото на кабела все още е запоено за платката и дали има връзка с буксата към която връзваш рутера, иначе няма какво да им се развали на тези антени..

• Like 1

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

master: на naski4a1991 му е първи пост тук, може и да не знае какво е локо2 :)

Запознат съм с устройствата на ubiquiti :) Дори се сдобих с едно локо м5 от колега от форума преди доста време. Сега си търса локо м2 :)

Благодаря на всички за отзивчивостта. Извинявам се за неточното заглавие ::) .

Ще коригирам заглавието защото е подвеждащо, относно ремонта на антената ,Наскича трябва да разглобиш пластмасовия облъчвател на антената и да провериш дали жилото на кабела все още е запоено за платката и дали има връзка с буксата към която връзваш рутера, иначе няма какво да им се развали на тези антени..

Предполагам мога да проверя за целостта на жилото с мултицета ?

Благодаря Ви много за бързите отговори. Знаех, че тук ще намеря търсеният от мен отговор ::) Вече знам къде да си задавам въпросите :)

• 2 weeks later...

Запознат съм с устройствата на ubiquiti :) Дори се сдобих с едно локо м5 от колега от форума преди доста време. Сега си търса локо м2 :)

Благодаря на всички за отзивчивостта. Извинявам се за неточното заглавие ::) .

Предполагам мога да проверя за целостта на жилото с мултицета ?

Благодаря Ви много за бързите отговори. Знаех, че тук ще намеря търсеният от мен отговор ::) Вече знам къде да си задавам въпросите :)

Здравей колега,

сподели как ремонтира облъчвателя. Взех си параболична антена на старо /елкостар, 2.4гига/ кутията на облъчвателя е счупена и още се чудя как да възстановя положението. 

Благодаря,

Марин

Не съм го ремонтирал. Благодарение на колега от форума се сдобих с работещ :)