Jump to content

FTP кабели


Mile

Recommended Posts

След последното вдигане на цената на кабела, който ползвам от няколко години мисля да сменя марката. Ако някой има добри впечатления от ftp с носач на някоя фирма и цена до 200лв ролката ще е доста полезна информация. Вече съм пробвал 2-3 марки, но още не мога да избера :(

Veos предлагат добри кабели, но ми идват скъпи напоследък. От 3-4 години имам висящи техни кабели и видимо нямат износване, напукване и т.н. проблеми. Eagle се напукват зимата ако се осучат малко повече, но иначе няма проблеми с 100м и към клиент 120-130м ако се наложи. Draka съм ползвал отдавна и никакви проблеми, но незнам в момента дали се внасят в BG. Brand-Rex също както и драката. Въобще чудя се с тия китайски изпълнения дето внасят към какво да се насоча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    7

  • koko

    4

  • Mile

    4

  • Mupo neTkoB

    4

Аз взимам от РТС един китайски за момента се държи добре ! С обтяжка е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С телта варианта сме го правили отдавна и определено не допада на работниците. Сега ще тестваме някакъв кабел от Пловдив и ако е добър мисля да почвам само от него да взимам. под 130лв на макара идва (засега). За РТС ще видя какво имат. Мисля и от техния да пробвам как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От елитком е. Поръчхме 5 макари да видим как ще е. Дано да няма главоболия много защото страшна мъка с тези смотани кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Пловдивския кабел от хком ли е , и аз съм решил да тествам от него?

По принцип ползваме Hi Tech не сме имали проблем с него, но ползвахме мисля няколко макари с тел от Екском и не съм очарован , със самия кабел няма проблеми но ако решиш да отделиш телта от кабела става много трудно къса се , а като се отделя с ножче след това остават остри ръбове направо да се порежеш

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой взимал ли е макари по 500м, аз едно време взимах драка на по 500м но от много отдавна не съм виждал макара на сносна цена.

Много често трябват по 110 и от 1 кашон 3-тото винаги не е достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покрай празниците кой знае кога ще пристигне този поръчан кабел. vsh под 200лв ролката ли е този hi-tech? Кой е вносителя или откаде може да се поръча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз твърдо минах на XCOM - Молко кофти се цепи , но се свиква. Вчера пуснах клиент на 150 метра  него е работи перфектно !

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покрай празниците кой знае кога ще пристигне този поръчан кабел. vsh под 200лв ролката ли е този hi-tech? Кой е вносителя или откаде може да се поръча?

На каква цена е макарата на XCOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 месеца по-късно ...

Много видове кабел съм тествал. Между тях са :

Данимпекс: - (Отвратителен носач, никога не ви го препоръчвам )

Xcom: - (Носача добър, но самия кабел не става много, пука се много през зимата )

AC NET: - ( Носача е слаб, кабела става горе долу )

Елко Кабел май беше: - (Не става за нищо )

Теlstar: - Същия като на Xcom ( Дето само жичките са усукани наопаки :) )

И още видове дето неим запомних марките, но са един дол дренки. Китайски боклуци.

Най-накрая попаднах на читав кабел, и сега само него ползваме. Това е Seamax от Lancom.

Ползвам utp и ftp с носач от тях за сега никакви грижи. Пали на 200м към клиенти  :D. Работи на 100мбит. без загуби на голям пакет 65000байта. Магистралите ги правим точно на 150м. и оставяме посредата малко аванс ако изкочат клиенти там, или нещо след време ако не иска да работи като хората.

За фтп цената е 172лв. а за утп 135лв.

Ако вземеш над 10 ролки куриера безплатен ;)

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Впечатления от елитком ФТП?

трасе 90м едвам минават пакети 1400байта

сменях суичове, сменях няколко кашончета разрязвах на по 100м за лабораторни тестове , положението е зле

имам лош късмет или кабела неструва цената е 109 с ддс нещо такова беше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.