Jump to content

Кръгова поляризация


Recommended Posts

Правено 90-94г. на миналия век лично от мен и търновка група деполяризатор за 10-12GHz с успех може да се пресметне и ползва за 2,4 и 5 GHz .Eфекта при изпозването му ще е съпоставим с H/V поризацията (става въпрос просто казано за пробива или прослушването между различните поляризации) с 1 + ,че не се ползва (поне от микротизирани потребители ) и имате още 2 поляризации L/R (ляво и дясно вътяща кригова поляризация) .Комплименти за титоляра на темата ,че се е сетил ,че има и 'таков дзвер' . Успех.

 

 

пп: правено със съдействието на LZ4JW .Преди години мислех да го ползвам за 2,4 заради зашумен ефир , НО така или инъче не се случи линка стана излишен а когато работеше отсрещната страна не бе на ниво .

 

post-1004-0-43894600-1393269044_thumb.jp

 

post-1004-0-07675500-1393269125_thumb.jp

Редактирано от freenet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To из форума мисля, че имаше тема по въпроса. За жалост не видяхме голям плюс спрямо фабрична антена при един и същ линк.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правя балон с хелии до стратосферата (38-40км) което ми е и дипломната работа.

 

Трябва да се предава видео тъй че ще е добре 1мбит да носи на това разстояние.

 

А кръговата поляризация ми трябва защото все пак този балон постоянно ще се върти около оста си.

 

Ако някой има и друга идея ще се радвам да я сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(offtopic: пусни кабел ;) извинявам се ама не издържах)

  • Харесай 1

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 в кой честотен дипазон трябва да е,ако няма конкретика по този въпрос ползвай 400 и 800Mhz охвати (свободните канали) Ghz обхвати не са препоръчваяне (финансово по скъпо колкото се ходи по нагоре , трудно ще варираш с излъчена мощност + всички специфики на раличните честоти ) . 2 и то не маловажно само видео ли ще се предава или и телеметрия ,ако е само видео пускаш го аналогово(просто и надеждно) а може и отделен канал за телеметрия ако ще я има. 3 поляризацията може да се позва и H/V ,обекта се върти правят се 2 или 4 сфазирани антени и си готов , немаловажно е и връзката еднопосочна или двупосочна ще бъде .Дай повече конкретика ако искаш точни отговори . Пускането на това летящо тяло май трябва да се стикира с компетентните органи не е шега работа , не е като китайски фенер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имахме  подобна задача за безпилотен самолет но така и не я решихме. Как ще целиш балона с антената от земята? Със сигурност вятъра ще го отвее на майната си и няма да се издигне право нагоре. Със сигурност 2.4 и 5 Ghz не са добра идея според мен. на метеорологичните  балони се ползва лампов предавател с омни антена но мисля ,че е в късовълновия  или средни вълни обхват и си е бая як предавател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласуването е с ГА, всичко друго е подготвено....

Обмислях и аз видеото аналогово да го пускам но се отказах.

В крайна смета ще се правят множество качествени снимки които ще се изпращат.

Отидох към високите честоти заради малкият размер на антените. На 2.4 / 5гхз обмислях панелна срещу 4на хеликс на земята която ще се насочва от човек по време на полета.(за радио обмислях да ползвам булет или нещо подобно от нашето обкръжение)

Балона ще се пуска в тихо време и ще се издигне достатъчно бързо преди да се отдалечи на повече от 30км от точката на пускане.

 

Телеметрията ще се прави на 446 мхз

Има 3г който да качи на фтп всичко щом е в обхват с цел ако бъде намерене от недоброжелател да запазиме снимките.

Редактирано от koko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един лайшки въпрос , как човека ще  насоча антената от земята? Балона няма да се вижда с просто око освен ако не е огромен , трябва ти някоий стар зенитчик според мен за тая работа ;-) Питам съвсем сериозно защото ние не измислихме система за безпилотен самолет как да го следи антената от земята за да има връзка с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

един лайшки въпрос , как човека ще  насоча антената от земята? Балона няма да се вижда с просто око освен ако не е огромен , трябва ти някоий стар зенитчик според мен за тая работа ;-) Питам съвсем сериозно защото ние не измислихме система за безпилотен самолет как да го следи антената от земята за да има връзка с него.

Елементарно с 3D GPS + антенен жироскоп

реализира се от 60 години на кораби и самолети

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарно с 3D GPS + антенен жироскоп

реализира се от 60 години на кораби и самолети

я дай малко линкчета да се ограмотя, чичй Гугъл мълчи подозрително..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

http://www.youtube.com/watch?v=YDHVmB-FQDk

принципа на тази антена е да следи точка в 3 дименционалото прострнство

3д GPS-a от своя страна споделя X,Y,Z позиция а алгоритъм изчислява скоростта и траекторията

 

как е реализирано в битова техника 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще отпадне предаването на видео, много оскъпява и утежнява и усложнява нещата .

Редактирано от koko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За оскъпяване, може да се оскъпява, ама за отежняване и осложнаване... да не би да е утежнява и усложнява?

Що не пробвате с камера и да прегледате видеото, като се приземи остатъка? Преди време едни бяха пуснали някаква плюшена играчка, стигнала с балон до почти 40 км и после си я намериха на 10-15 км от мястото на пускане, а снимките бяха много хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.