Jump to content

Проблем с Nanostation m5 забива


dimitrovden

Recommended Posts

Здравейте специалисти,

Имам 2 броя наностейшън м5, пуснал съм си линк до село не е нещо професионално.

Проблемът е че едното нано забива често при по голям трафик. нямам пинг до него свети паура и лан.

В други случаи се рестартира пак при по голям трафик.

Проблемът е по чест когато се използва един кабел, за това съм пуснал 2 на първия само захранване на 2рия мрежа.

Четох доста писах си със съпорта на ubnt, но не намерих решение. Най-близък моя до проблем намерих в

Предполагам проблема е в POE то но не смея да правя експерименти. И още едно уточняващо нещо, понеже съм много "умен" при кримпване на кабела бях забравил да го изключа от захранването. предполагам съм го прецакал. Мога ли да го свържа с такова "булсатско" захранване

IMG_0158.JPG

 

И още един въпрос тази връзка нормална ли е за линк около 3,5 км пряка видимост?

 

nano.jpg

 

Благодаря ви предварително за помоща и отделеното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наностешън използвам за разстояния до километър и половина - държат се идеално. Закачал съм го за опит и на 12 км, но си е като свещичка на вятър - губи се. Три км са си три км, повече ще изкараш с насочена антена, като нанобридж или наногрид.

Можеш да използваш и това адаптерче на булсатком, но проблема ти по-скоро е с тока. Вероянто има колебания, или е под 230 в. Тия устройства са много чувствителни и капризни към тока на енергото и големи ядове брах преди време с подобен случай. Накрая сложих най-обикновен стабилизатор от един стар телевизор и от 3 години вече нямам такъв проблем.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!принципно проблема им е растоянието от адаптера към наностейшата.скъси растоянието до 8-10м и ввичко ще е ок.Незнам как си си направил настройките но наностейшаните на 3.3км трябва да имам сигнал -58/57

аз имам лик на 9км и сигнала ми е 67/68

Редактирано от net-sar
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви на всички за отговорите!

 

Наностешън използвам за разстояния до километър и половина - държат се идеално. Закачал съм го за опит и на 12 км, но си е като свещичка на вятър - губи се. Три км са си три км, повече ще изкараш с насочена антена, като нанобридж или наногрид.

Можеш да използваш и това адаптерче на булсатком, но проблема ти по-скоро е с тока. Вероянто има колебания, или е под 230 в. Тия устройства са много чувствителни и капризни към тока на енергото и големи ядове брах преди време с подобен случай. Накрая сложих най-обикновен стабилизатор от един стар телевизор и от 3 години вече нямам такъв проблем.

в момента тока е 226-7 в повечето случаи като съм го мерил е над 230 но все пак инсталацията е стара. Мислех си че имам работещ юпс с неработещи батерии но явно нямам вече :)

 

Смени адаптера. Тази марка прави много проблеми.

Кой имате предвид оригиналния или това на снимката? Проблемът е с оригиналния. Другият съм го дал като вариант но все пак ме е страх  да връзвам нещо такова за това питам.

 

Здравей колега!принципно проблема им е растоянието от адаптера към наностейшата.скъси растоянието до 8-10м и ввичко ще е ок.Незнам как си си направил настройките но наностейшаните на 3.3км трябва да имам сигнал -58/57

аз имам лик на 9км и сигнала ми е 67/68

Разстоянието на единият кабел по-хубавия фтп в момента се ползва само за лана е не повече от 10 метра. По друг 6 метра е само захранването. и пак забива. дори преди малко беше забил.

Относно второто проблемът предполагам е в насочването, но понеже AP устройството не ми е под ръка и трябва да ангажирам хора да ми отключват и т.н. не съм го въртял. От отговора разбирам че явно има смисъл, това като се затопли. Скороста не ми е проблем в момента.

 

Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви на всички за отговорите!

 

в момента тока е 226-7 в повечето случаи като съм го мерил е над 230 но все пак инсталацията е стара. Мислех си че имам работещ юпс с неработещи батерии но явно нямам вече :)

 

Кой имате предвид оригиналния или това на снимката? Проблемът е с оригиналния. Другият съм го дал като вариант но все пак ме е страх  да връзвам нещо такова за това питам.

 

Разстоянието на единият кабел по-хубавия фтп в момента се ползва само за лана е не повече от 10 метра. По друг 6 метра е само захранването. и пак забива. дори преди малко беше забил.

Относно второто проблемът предполагам е в насочването, но понеже AP устройството не ми е под ръка и трябва да ангажирам хора да ми отключват и т.н. не съм го въртял. От отговора разбирам че явно има смисъл, това като се затопли. Скороста не ми е проблем в момента.

 

Благодаря ви!

Пробвай да смениш софтуера.Аз лично съм се спрял на 5.5.2 .С друго което съм се зблъсквал е начина на крипване на кабела.Ако си ги вързваш по твой си начин(схема измислина от теб-права връзка) ще имаш по голямо сечение,понеже повечето производители на кабел помедяват тези влакна който се поузват в световната схема за права връзка.Ако някой не ми повярва на това нека пробва на разтояние 6м с гигабитов порт, или да измери всяка една жичка с мултицет.Та да се върна на думата,растоянието до захранването го скъси колкото се може повече а лана слет това може да е и 70м няма да има проблем.дори да имаш входна мощност на тока 110в. пак щети искара нужната консумация на наностейшана.Ясно е записано на адаптера до колко работи.

Редактирано от net-sar
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Nanostation-и които си забиват по рождение! Пробвай с някой друг. За 10м не е нужно да пускаш 2 отделни кабела за лан и захранване!

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Явно моя е тези дето забиват по рождение. Изпробвах всякакви варианти: Смяна на адаптери няколко вида, смяна на фърмуер включително и openwrt проблема си стои. Това което забелязвам, е че сутрин е добре, но след обяд като го напече слънцето започва да се рестартира или забива дори да няма никакъв трафик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.