Jump to content

Billing


Lacho

Recommended Posts

http://wiki.mikrotik.com/wiki/AutomatedBilling

Вижте дали няма да ви помогне с билинга ;)

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...
  • Отговори 103
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Тодор Лазаров

    8

  • Lacho

    8

  • MiPSus

    8

  • BAPHATA

    8

Консултирайки се с втория линк успях да го подкарам за няколко    часа.

Радиус сървъра задължително в 'дебъг' режим , за да се види какво става.

Дори му бъзнах малко сорса, за да може да приема МАК адреси като username (т.е. да се ауторизират wifi или dhcp клиенти. Ауторизира без проблем .

Здрасти,

Както се вижда съм нов във форума :). Попрочетох повечето неща тук та имам едно конкретно питане. Вчера подкарах тоя abills, но нещо не мога да го накарам да приема МАК адреси като login name.  Оправих променливите за дължина на името и regexp-а за да ми позволява ":" , но сега интерфейса не ми връща грешка, но нищо не прави. Не вкарва потребител в базата. Явно нещо пропускам, ако може да ми подскажеш :). Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Вече съм забравил , но мисля, че освен сорса, трябваше да се оправи и mysql базата , май полето беше по малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, но не е от базата :). Полето е varchar(20) в базата и спокойно приема MAC адрес като име. Успях да вкарам ръчно user така, но пък RADUIS-a не поиска да ме аутентификира. Явно има връзки и с други таблици, които обаче в сорса не ги намерих. Както и да е ще го боря :). Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Имаше някаква изгъзица с regexp-a , доста време се мъчих, като се има в предвид, че regexp е тъмна индия за мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преборихме го с един приятел :). Наистина бях оплескал малко regexp-a и за това не пишеше в базата. Но след като оправихме това се оказа все пак, че радиуса не иска да аутентификира тоя user. Оказа се, че функционалността за VoIP чупи нещата, защото той там парсва имената от RADIUS-a и като види ':' дели логина.Но на мен тая функционалност не ми трябва и го оправихме. Сега бачка, както исках остава да видим ще ми върши ли някаква работа изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

И аз исках да го видя т'ва чудо ама неможах да го подкарам нещо ето ви го тука който го подкара да казва как го е накарал да тръгне Radius http://sinfull.hit.bg/rad/v2.0.2.rar

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте

реших и аз да се помъча с abills - засега неуспешно. В радиуса се вижда това при опит за логване:

Exec-Program-Wait: value-pairs: Acct-Interim-Interval = 300, Session-Timeout = 355126, Mikrotik-Xmit-Limit = 1073217536, Framed-IP-Address = 10.21.8.14, Mikrotik-Recv-Limit = 1073217536, Framed-IP-Netmask = 255.255.255.255,

Exec-Program: returned: 0

[pap] WARNING! No "known good" password found for the user.  Authentication may fail because of this.

някой има ли идея за последната част какво означава и как да се оправи?Четох, четох, но нищо полезно не намерих.  :-/

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок намерих си грешката за pap warning. бях пропуснал да го коментна. сега радиуса показва само това

Exec-Program-Wait: value-pairs: Acct-Interim-Interval = 300, Session-Timeout = 311059, Mikrotik-Xmit-Limit = 1073217536, Framed-IP-Address = 10.21.8.14, Mikrotik-Recv-Limit = 1073217536, Framed-IP-Netmask = 255.255.255.255,

Exec-Program: returned: 0

и при клиента грешен логин или парола .. :-?

Здравейте

реших и аз да се помъча с abills - засега неуспешно. В радиуса се вижда това при опит за логване:

Exec-Program-Wait: value-pairs: Acct-Interim-Interval = 300, Session-Timeout = 355126, Mikrotik-Xmit-Limit = 1073217536, Framed-IP-Address = 10.21.8.14, Mikrotik-Recv-Limit = 1073217536, Framed-IP-Netmask = 255.255.255.255,

Exec-Program: returned: 0

[pap] WARNING! No "known good" password found for the user.  Authentication may fail because of this.

някой има ли идея за последната част какво означава и как да се оправи?Четох, четох, но нищо полезно не намерих.  :-/

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Гледам темата е в застой, заради кризата бая пари имам да събирам от абонатите. Спирам ръчно юзерите, неплатилите няколко месеца след спирането ги отстранявам физически от мрежата, но все си мисля че ако има едно съобщение на браузъра "имате неплатена такса" ефекта ще е по добър. Идеята е да се направи едно пц , което да е като филтър имам 2 рутера единия от които е микротик и съответно 2 мрежи с реални адреси. Някой може ли да ме насочи към нещо което не е много сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хотспот

с две думи, правиш си хотспот сървър и пропускаш всички платили. за не платилите ще им се отватя "логин" страници която да ги подканя да дарят кеш в офиса ти

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

хотспот

с две думи, правиш си хотспот сървър и пропускаш всички платили. за не платилите ще им се отватя "логин" страници която да ги подканя да дарят кеш в офиса ти

А мога ли да помоля след като го обясни толкова кратко и ясно, би ли разяснил на начинаещите като мене как да стане? Би било много полезно а мисля и не само за мене. Мисля, че никой не би имал нищо противл

А иначе попаднах на това http://www.websol4.net/sadmin. Ако някой го е ползвал може да сподели мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал "голямата" система на Светлин, и мога да ти кажа че от няколкото билинга които са ми минали през ръцете, не ми е попадал друг който толкова да ми допадне. Ползвал съм го около 2 години и не съм имал никакви проблеми. Светлин е много отзивчив, направи ми няколко доработки изцяло по мое желание без допълнително заплащане и т.н. Малката му система sadmin не съм я пробвал, но ако е със качеството на голямата, както предполагам да знаеш че ще върши това за което е предназначена и няма да се замисляш изобщо за нея. Големия NetAdmin още си го имам, държа си един сървър с RAID само за него, въпреки че по стечение на обстоятелствата вече не го ползвам, за което адски ме е яд, но Светлин продължава да ми го ъпдейтва с новите версии, въпреки че много добре знае че не го ползвам  ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.