Jump to content

Мнение за антена, може ли да я разпознаете и дали е добра

lz1mak
 Share

Recommended Posts

Здравейте,

попаднах на оферта за антена, няма данни дали е виждала механични удари, и каква честота покрива /чудя се как да  я разбера, човека казва, че не разбира/, получих само снимките.

Ако си струва мога да я взема.

Благодаря ви

post-592-0-51590600-1392314404_thumb.jpg

post-592-0-86636600-1392314412_thumb.jpg

post-592-0-04186800-1392314422_thumb.jpg

Здравейте,

попаднах на оферта за антена, няма данни дали е виждала механични удари, и каква честота покрива /чудя се как да  я разбера, човека казва, че не разбира/, получих само снимките.

Благодаря ви

Стандартна  Елкостар-ска антена. Според мен е на  2.4.GHz. Не е лоша но нищо особено, 

такива даже подарявах щото ми бяха останали наследство ;)

Като поостареят се пълнят облъчвателите, напукват се.. Абе бг си е.

За на село е ок.

Благодаря ви. Той човека с офертата изчезна, помолих да намали цената като няма гаранция за нищо и се покри. Бъдете живи и здрави, бързи линкове и много мегабити в ефира. Марин

Антените са си супер стига да не са се гаврили с тях.

Може ли един аматьорски въпрос?  До каква цена е разумно да се плати спрямо ограничената информация и тези снимки? Няма инфо за положението на облъчвателя, за състоянието на рефлектора. Човека я продава на късмет, бил я "придобил" от приятел :) 

Аз лично ако имам такива антени не бих ги продал, защото ще трябва да им търся около 30 40лева което е нищо.

Analog Audio™

Update. Човека с антената се появи, поръчана е, утре ще я получа. 25лв.

Нямам подходящи кабели да я тествам, дано да не е някой мъртвец още с пристигането. 

Имам кабели и облъчватели в една от темите. Вижте ако Ви харесат ще ги договорим да не застояват, че няма място :)

п.п. 

Edited by master

Analog Audio™

Имам кабели и облъчватели в една от темите. Вижте ако Ви харесат ще ги договорим да не застояват, че няма място :)

п.п. 

Благодаря, погледнах ги. Към антената ще се свържат, но от другата страна трябва да бъде sma female :( /за първи тест ще ползвам EW-7206APg/ Сега ще погледна в e-bay.

За първи път купувам нещо втора употреба, било то антена. Ако тя е функционална, при първа възможност ще тествам има ли осезаема разлика спрямо вградената на NanoStation2 при еквивалентна мощност, теоретично трябва да е с няколко децибела повече приемането, така ли се пресмята?

Здравейте,

Благодаря ви

Update.

Днес пристигна, май нищо не става от антената, прецаках се с Продавалник-а. Облъчвателя е тотално прецакан, ще прикача снимка. Не зная дали може да се разглоби и дали е поправимо или всичко е за боклука.

Едва ли ще повторя с покупка втора употреба. Благодаря на включилите се по темата.

Разчастих кутията на облъчвателя, представях си да намеря ръжда и гадости, ама изглежда добре, фолиран стъклотекстолит. Ако успея да му "присъдя" някаква друга радиопрозрачна кутия и може и да тръгне.

Сега интересното е каква е електрическата връзка между облъчвателя и N-конектора. Не мога да видя вътре в тръбата коаксиален кабел ли минава или е продължението на стъклотекстолита. Може ни е добра идея ако мога да извадя каквото има в тръбата. Ако е коаксиал и е влезнала влага - някак да го подменя.

Голям гъдел било да се разчаства. Дали тази носеща тръба на облъчвателя се разчаства от задната страна? 

post-592-0-47806200-1392450181_thumb.jpg

post-592-0-88423200-1392450195_thumb.jpg

post-592-0-65501100-1392450211_thumb.jpg

Edited by lz1mak