Jump to content

Мнение за антена, може ли да я разпознаете и дали е добра


lz1mak

Recommended Posts

Здравейте,

 

попаднах на оферта за антена, няма данни дали е виждала механични удари, и каква честота покрива /чудя се как да  я разбера, човека казва, че не разбира/, получих само снимките.

Ако си струва мога да я взема.

Благодаря ви

post-592-0-51590600-1392314404_thumb.jpg

post-592-0-86636600-1392314412_thumb.jpg

post-592-0-04186800-1392314422_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

попаднах на оферта за антена, няма данни дали е виждала механични удари, и каква честота покрива /чудя се как да  я разбера, човека казва, че не разбира/, получих само снимките.

Ако си струва мога да я взема.

Благодаря ви

Стандартна  Елкостар-ска антена. Според мен е на  2.4.GHz. Не е лоша но нищо особено, 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такива даже подарявах щото ми бяха останали наследство ;)

Като поостареят се пълнят облъчвателите, напукват се.. Абе бг си е.

За на село е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Той човека с офертата изчезна, помолих да намали цената като няма гаранция за нищо и се покри. Бъдете живи и здрави, бързи линкове и много мегабити в ефира. Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антените са си супер стига да не са се гаврили с тях.

 

Може ли един аматьорски въпрос?  До каква цена е разумно да се плати спрямо ограничената информация и тези снимки? Няма инфо за положението на облъчвателя, за състоянието на рефлектора. Човека я продава на късмет, бил я "придобил" от приятел :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ако имам такива антени не бих ги продал, защото ще трябва да им търся около 30 40лева което е нищо.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Update. Човека с антената се появи, поръчана е, утре ще я получа. 25лв.

Нямам подходящи кабели да я тествам, дано да не е някой мъртвец още с пристигането. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам кабели и облъчватели в една от темите. Вижте ако Ви харесат ще ги договорим да не застояват, че няма място :)

п.п. 

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам кабели и облъчватели в една от темите. Вижте ако Ви харесат ще ги договорим да не застояват, че няма място :)

п.п. 

 

Благодаря, погледнах ги. Към антената ще се свържат, но от другата страна трябва да бъде sma female :( /за първи тест ще ползвам EW-7206APg/ Сега ще погледна в e-bay.

За първи път купувам нещо втора употреба, било то антена. Ако тя е функционална, при първа възможност ще тествам има ли осезаема разлика спрямо вградената на NanoStation2 при еквивалентна мощност, теоретично трябва да е с няколко децибела повече приемането, така ли се пресмята?

Здравейте,

 

попаднах на оферта за антена, няма данни дали е виждала механични удари, и каква честота покрива /чудя се как да  я разбера, човека казва, че не разбира/, получих само снимките.

Ако си струва мога да я взема.

Благодаря ви

 

Update.

Днес пристигна, май нищо не става от антената, прецаках се с Продавалник-а. Облъчвателя е тотално прецакан, ще прикача снимка. Не зная дали може да се разглоби и дали е поправимо или всичко е за боклука.

Едва ли ще повторя с покупка втора употреба. Благодаря на включилите се по темата.

Разчастих кутията на облъчвателя, представях си да намеря ръжда и гадости, ама изглежда добре, фолиран стъклотекстолит. Ако успея да му "присъдя" някаква друга радиопрозрачна кутия и може и да тръгне.

Сега интересното е каква е електрическата връзка между облъчвателя и N-конектора. Не мога да видя вътре в тръбата коаксиален кабел ли минава или е продължението на стъклотекстолита. Може ни е добра идея ако мога да извадя каквото има в тръбата. Ако е коаксиал и е влезнала влага - някак да го подменя.

Голям гъдел било да се разчаства. Дали тази носеща тръба на облъчвателя се разчаства от задната страна? 

post-592-0-47806200-1392450181_thumb.jpg

post-592-0-88423200-1392450195_thumb.jpg

post-592-0-65501100-1392450211_thumb.jpg

Редактирано от lz1mak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.