Jump to content

Clever switch-a


insertoff

Recommended Posts

Това нещо не мога да разбера какъв му е проблема.

На едно и също место нормален, SS8 си работи без грешка.

Слагам CS8 и почва на 3 пакета да губи по 1.

Разбрах че сетингите му са на случаен принцип и го сетнах на default въпреки това прави към 20-30% загуби.

Споделете има ли някаква магия в тоя суич и къде е тя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекарай порта на суича на 10 мегабита и виж тогава. Ако загубите спрат, значи суича не може да "метне" до другия. Или разстоянието е голямо, кабела не е читав...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момците опънали 120 м кабел и не погледнали дължината :)

Не е бил суича, а кабелажа..Днес го оправихме и всичко хукна.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момците опънали 120 м кабел и не погледнали дължината :)

Не е бил суича, а кабелажа..Днес го оправихме и всичко хукна.

Браво, 120 метра не можа да го "запалиш" с помеднено желязо ли работиш при всички случаи не мед 0,51 мм (пускал съм и UTP и FTP).Въпрос на кабел и суичове man !!!!!

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

с хубаво кабелче 160 метра без проблем

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и аз съм палил на 160 м, но случая не е такъв.

Защото в единия край на тоя кабел иде оптиката и ми се щеше да изцедя всичките мбити  през тоя утп сегмент, а не със загуби или на 10 мбита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

товава слагаи по интелигентен суич ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
  • Администратор

тая фирма .. и  тоз сайт е учудващо неинформативен .. дори и да искаш да си купиш нещо не може да намериш инфо като един прост даташийт на продукта, а така дори и да продават нещо хубаво хората няма как да знаят.

п.с. сайта не работи добре с мозила броузер! слаб 2 за дизайнера.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая фирма .. и  тоз сайт е учудващо неинформативен .. дори и да искаш да си купиш нещо не може да намериш инфо като един прост даташийт на продукта, а така дори и да продават нещо хубаво хората няма как да знаят.

п.с. сайта не работи добре с мозила броузер! слаб 2 за дизайнера.

Здравейте сайта си е супер още повече ,че ако си забелязал е нов и се доизгражда .Направи нещо по хубаво и тогава имаш думата .на теб ти давам 6+ ама познай по какво . Не работела мозила да не би да е задължително или си е скапана като софт,има си IE 6,7,8 beta 2.Така ,че споко 'майна' !

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Здравейте сайта си е супер още повече ,че ако си забелязал е нов и се доизгражда .Направи нещо по хубаво и тогава имаш думата .на теб ти давам 6+ ама познай по какво . Не работела мозила да не би да е задължително или си е скапана като софт,има си IE 6,7,8 beta 2.Така ,че споко 'майна' !

Струвами се, че приемаш малко лично нещата, не се засягай май трябваше да обесня защо се написах това , просто ползвам мозила .. както и много милиони хора, всеки дизайнер знае, че трябва да се съобразява с това иначе е в ущърб на фирмата чийто е сайта(и не само ) . Влезнах в сайта да търся инфо..

1. с мозила не им работят повечето менюта (просто не се отварят никакви продукти)

2. търсих информация и то не за първи път за диги-ип продукта ама не намерих , е при всичкия ми интерес .. толкова от мен .

3. това дето пише "свържете се с нас за оферта" почти на всеки продукт също не ми допада ..

а за дизайна като визия може да се каже браво.

Това си е просто мое лично мнение , нека да каже някой нещо друго свързано със сайта но няма смисъл да спорим заради лични възгледи :) опитвам се да правя все пак градивна критика, + това тя може да бъде само в ползва на собствениците.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина сайта е все още в период на изграждане, но въпреки това аз си пазарувам от там поради факта, че clever-a и smart-a са едни и същи с неомонтана но с по ниски цени.

А доколкото за DigiIP все още е в процес на разработка заради това няма инфо, но това ще бъде подобрена версия на пико-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.