Jump to content

Кой суич да избера?!


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    10

  • JeffLynne

    5

  • px1

    4

  • Taralej

    3

Имай предвид, че модела е нов, не е класическия репотек. Галваничното разделяне на портовете е в един корпус и предполагам, че не са изкарвали досега пролет в българия понеже скоро ги внесоха. Иначе работят добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Qubs или LADOX от най евтините но в кутия, няма забиване, няма спиране, всичко що е гола платка е едно и също гаражно производство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Qubs или LADOX от най евтините но в кутия, няма забиване,

няма спиране, всичко що е гола платка е едно и също гаражно производство

и ще дадеш 5 лева за едната плстмаса

и още десет за адаптер

които не ти вършат никаква работа в последствие

не мерси ще си купя 2 голи

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Qubs или LADOX от най евтините но в кутия, няма забиване, няма спиране, всичко що е гола платка е едно и също гаражно производство

И нека бъде светлина.....

1. Нито Qubs, нито Ladox са от най-евтините, ако си ги намерил по 8$ виж т.3

2. Гаражните и негаражните платки еднакво добре биват слагани в кутии или не биват - не това е определящо за един суич.

3. Суич, който не спира не е произведен, поне според мои източници - ако си намерил, поръчай ми 2000бр, наистина ми трябват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  По темата с кутийките: масови марки като Qubs често в една кутийка слагат съвсем различни платки - тях изобщо не ги интересува това, че някой в България (или другаде) има предпочитания. Те си правят SOHO суитч и толкоз. Едно време като купуваш от тях веднъж са с Realtek, веднъж с ADMтек ... а разликата между тях е огромна.

 Относно забиването stormmaker е прав - няма устройство, което не забива. Разликата е в това кои са по-податливи към забиване, което основно идва от смущения в захранването. А може да забие и самото импулсно на суитча (по темата има доста в http://lan.neomontana-bg.com/home.php) или конвертора с който се захранва.

 Сравнявал съм видеомакс/кст (които всъщност са правени по Evaluation бордовете, които Realtek предлага като готов дизайн) и немонтанските като се симулира бързо включван/изключване на захранването - неомонтанските са много по-стабилни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихме и за неомонтанските захранвания...Оня ден мярнах едно вътре и останах малко разочарован..Преди ги правеха с LM257X сериите от който съм адски доволен.А оня ден видях просто дискретно изграден конвертор за който нямам никакви наблюдения и мноого се надявам да не е по-зле щото то неостанаха читави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Като заговорихме и за неомонтанските захранвания...Оня ден мярнах едно вътре и останах малко разочарован..Преди ги правеха с LM257X сериите от който съм адски доволен.А оня ден видях просто дискретно изграден конвертор за който нямам никакви наблюдения и мноого се надявам да не е по-зле щото то неостанаха читави!

с LM серията не може да се постигне 90волта вход, тези които имаме за ся държат.

Отностно суичовете мога да кажа и ладоксите се дънят :) особенно ако проблем със захранването малко.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дА За 90те Волта си е вярно но да се надяваме че са я "измислили" добре схемата :)Аз имам малко ладокси който ми попаднаха чисто нови и без пари.. на 2 от тях не им работят по няколко светодиода иначе порта си работи:)Пък и вътре ми се стръват малко ментеливи и ги подарих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[3. Суич, който не спира не е произведен, поне според мои източници - ако си намерил, поръчай ми 2000бр, наистина ми трябват.]

Гигабитовите суичове на D-Link се саморестартират.За последните 4 години от 18 бр. само на един изгоря трафа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Се саморесет? Хммм това не го знаех а само те или и другите им?А това че му е патнал адаптера е нищо то може да е от ЕОН..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

3com се саморесетват като поддържат напрежението за

online на портовете топлия рестарт е под 10ms

по скъпи модели с кеш дори не се разбира освен в лога

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.