Jump to content

Nanostation M5 проблем


wowefect

Recommended Posts

Здравейте,странен проблем с въпросния Nanostation M5.Постановката е следната: Наното работи в режим на клиент,30 метра кабел POE 24  v 1A и зад него 8 портов суич.Всичко се захранва директно от преносната мрежа на Евн.Преди два дни колеги отиват за проблем,виждат,че порта който идва от Пое-то е грамнал и съответно смеят целия суич и всичко си тръгва както е било досега.На другия ден отново същия проблем с гръмналия порт,отидох лично да прегледам нещата,смених пое-то с оригинално със същите параметри,вървяло е 10 мин и отново е гръмнал порта,упях да вляза в устройството po wireless,вързано е към ап-то на -48 няма шум,но лана дава че е unplugged......прегледахме кабела да не е пълен с вода или да има окис по rj-тата,но уви всичко е наред.Сега остава да сменим самия Nanostation,ако имате други съвети,ще бъда благодарен :) Успешен ден на всички !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменете и адаптера на суича и ако отива към друг деваис погледнете контактите и зануляването. Най-вероятно има утечка някъде.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Заземете си устройствата аз лично съм ползвал от пловдивските предпазители на SONO и от тях падаха предпазителите а не портовете

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виждал съм оксидирани рж-та и правят достатъчно дертове,пък и не отнема време и средства,съгласен ли си :) :) :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Така е незануления контакт е убиец за устройства захранени с убнт пое-та, масата или екрана на лана към устройството е вързано директно за зануляването на адаптера !!! На повредените адаптери които се налага да отварям режа моста.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,проблема е бил в самото устройство. Благодаря на всички ви за  коментарите по темата,надявам се да помогнем и на други които се сбиват с подобни проблеми :)  Uptime: 10:32:19 !!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте , имам nanostation m5 остана ми от един доставчик на интернет които ползвах във варна.Сега съм в ямбол и въпросът ми е мога ли да го използвам като wifi антена защото около мястото където живея има 3 отключени мрежи но сигнала е слаб без wifi антена,как да го настроя да работи имам и рутер към него с които го ползвах във варна,Благодаря Ви предварително,А ако се окаже че неможе да се ползва като антена или усилвател,не ги разбирам работите ,ще го продам тел за връзка с мен 0896 149 445 Иван Николов или фейсбук https://www.facebook.com/IvanBojilovNikolov.

моля да ми помогнете с настроиването на nanostation loko m5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мрежите които са отключени са на 5GHz ще можете но едва ли ще има на тях нет ей така.

По скоро Ви трябва на 2,4GHz.

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мрежите които са отключени са на 5GHz ще можете но едва ли ще има на тях нет ей така.

По скоро Ви трябва на 2,4GHz.

добре все пак как мога да го използвам този NanoStation M5 Loco

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продай го и си купи nano 2

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам дали са на 5ghz но с лаптопа ги хващам но слабо,целта ми е не да крада или да ползвам безплатен интернет,а да си активирам още няколко акаунта в един сайт PTC Probux аз си имам рутерче и флашка на макс телеком с две различни айпита но ми трябват още затова се сетих за този NanoStation M5 Loco които имам и ако може да ми помогнете да го настроя,благодаря ви предварително


NanoStation M5 Loco продава се 0896149445

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.