Jump to content

Избор на MikroTik рутер за дома

Cyberdyne
 Share

Recommended Posts

Нов съм тук. 
Това което ми трябва е домашен рутер, с възможност за load balancer - по стечение на обстоятелствата имам интернет от два доставчика.

От четене насам натам стигнах до MikroTik. Искам да отбележа, че не съм се сблъсквал RouterBOARD. До сега имах tp-link 1043nd под dd-wrt. Успях да го накарам да прави всичко, което ми е нужно. Но дойде момента на upgrade. Ето затова търся друго решение и ето ме тук.

Задължително гигабитови портове, VPN, WiFi мрежа (която да мога да разделя на две, едната за guest network).

Насочил съм се към:
RouterBOARD 951G-2HnD или
RouterBOARD 2011UAS-2HnD-IN 

Бюджет - 150-250 лв.

Това, което прочетох за 2011UAS-2HnD-IN е че антените не са сваляеми, т.е. няма SMA конектори. А на 951G-2HnD антените са вградени. Желанието ми беше да сложа рутера над компютъра, а да изтегля антените над главата си, върху голяма етажерка поставена над бюрото. Варианта да качвам рутера и да видят 6-7 UTP не е решение. Всички кабели за интернет, компютър, NAS, телевизор и т.н. са в  первазите.
Дали е добра идея да сложа подобен преходник (link ebay: RP-SMA female to MMCX ) и да си реша проблема. Друг е въпроса дали гаранцията го позволява.
Edited by Cyberdyne

и двата модела може да ти свършат работа, не виждам смисала на това антените да са ти "над главата" 

и не, гаранцията не го позволява това с отварянето и преходниците и т.н.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Защо трябва да удължавате кабела на атнените ? Загубите ще са по-големи от колкото да си на мястото.

Analog Audio™