Jump to content

RB493G VS RB2011UiAS-RM


Mupo neTkoB

Recommended Posts

Търся подходящ рутерборд

трябва ми гигабитови интерфейси. за момента ще върти около 150мбпс и около 200 потребителя (става въпрос за училище) интернета не е постоянно натоварен със пълния си капацитет. има доста правила във файеруоуа, както и PCC баланс 3 доставчика.

кое ще препоръчате

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

493G има по-силен процесор, повече оперативна памет.

Все пак за 150 Мbps, през "стена" не бих се доверил на нито един от двата.

На едно място имам 433АН(същия процесор като 93-ката), при 50 Mbps през него(без стени, и други) се товари на 60%, а ти гониш 150 Mbps.

Просто няма да издържат според мен.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ми се струват пълни глупости. извинявам се ама.....

750гл със стени и доста филтри при 70-80мбпс около 70-75% при около 12000 пакета

 

post-170-0-49599600-1391433877_thumb.jpg

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то зависи и колко клиенти имаш зад него. 750 тката с рутуране на няколко мрежи + 30тина правила в стената + статични натове, нетлач и някой други неща с 20клиента при максимален входен трафик 70мб се държи и рядко съм го виждал над 70%.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не пробваш с това

 

http://www.itx.bg/bg/computers/industrial-computers/itx-bg-pfsense-firewall-router-nas-barebone-4xintel-82574l-gbit-lan-1u-12v-dc.html

 

има CF slot /слагаш микротик/

има 4 гига лан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цената, и проблема който ми се създаде една иде-флашка....

отделно цената на софтуера който получаваш с рутерборд...

 

иначе спор няма - 2-те неща не са съпоставими... атома ще убива на трафик... просто училището не може да отдели толкова пари сега за рутер...

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко плащат за 150 мегабита трафик ???

 

Обесни правилно на Директора какво ще получи

За Училищата не мисля че 500 лв. ми е проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че тази скорост е доста голяма за училище. Освен ако нямат часове по сваляне на торенти. Но определено в училищата където съм гледал нета е доста орязан без фб без торенти и т.н.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

торенти съм оставил, но фб има някакъв проблем с отварянето и не успявам да го оправя ;):) :) 

 

за интернет се плаща малко и скоростите наистина са големи за училище и на този етап не се предвижда ъпгрейд, но все пак мисля и малко за напред

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150 мбпс за училище, 200 потребителя, 3 доставчика! Баси! Къде е това? Че и торенти! Да не са минали изцяло на обучение по интернет и всеки да има училищен лаптоп? Остава и да играят постоянно онлайн игри.

А какъв е проблема с фб - че не се отваря, или че се отваря въпреки, че е забранен?

Каква е мрежата жична, безжична, или жична и само тук-там безжична? Питам, щото и аз имам грижата за интернета в едно училище, като пакета е 30 мбпс и съвсем безплатен, има жица и вифи (тук-там), но интернет има само на компютрите, за които разреши госпожата по информатика. С разни телефончета въобще не е добра идея да се свързват - интернет имат само статичните, които са разрешени, а паролата за вифито се сменя редовно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе кое ще е това училище с тези скорости това във Варна, да ходя да ловя малко безплатен нет.


колко плащат за 150 мегабита трафик ???

 

Обесни правилно на Директора какво ще получи

За Училищата не мисля че 500 лв. ми е проблем

Ще им е проблем, повярвай 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не пробваш с това

 

http://www.itx.bg/bg/computers/industrial-computers/itx-bg-pfsense-firewall-router-nas-barebone-4xintel-82574l-gbit-lan-1u-12v-dc.html

 

има CF slot /слагаш микротик/

има 4 гига лан

 

ПфСенс-а скоро не съм го виждал на какво е заприличал, ама като машинка е добро това предложение. Сложи му един МТ и ще свирка та ще скърца години напред.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Да ти кажа,хубавее и се развива.Бавно и стабилно. https://doc.pfsense.org/index.php/2.1.1_New_Features_and_Changes

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мрежата е жична гигабит и тук-там безжична, торентите за момента съм ги оставил, но фейсбука - Йок

 

относно парите са си проблем, след като от министерството отрязаха 25% от субсидиите на училищета и то в края на годината.

та по въпроса според вас дали ще минават 150мбпс и евентуално колко повече биха минали

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно предложение:

EdgeRouter Lite 3

 

3xGiga Lan

 

150лв.

 

http://dl.ubnt.com/Tolly212128UbiquitiEdgeRouterLitePricePerformanceVsMikroTik.pdf

 

За училище го виждам добро решение

 

Възможност за баланс /няколко доставчици/

Възможност за филтрация на трафика

Възможност за преоритет на трафика /shaper/

Ниска цена за рутер

Редактирано от Тодор Лазаров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.