Jump to content

Какви гръмозащити ползвате?


jaredharet

Recommended Posts

Какви гръмозащити ползвате?

И какво ви е мнението на този продукт на neomontana ETHP2-200

http://lan.neomontana-bg.com/lanprotector.php

Доста се чудя за нещо тъкова, най вече защото е удобно и предвидено за пускане на ток по кабела, но ме притеснява това, ако удари голям гръм няма ли да се стопят портовете и пътечките и да окъси захранването пускано по проводниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Защитени са проводниците 1,2,3 и 6, защото само те се използват за предаване на данни при 10/100Mb Ethernet мрежи. Свободните проводници от линията (4,5,7,8) са свързани към заземлението в устройствата с екранирано гнездо RJ-45.

   В серията 1-400, 1-410, която е предназначена за мрежи тип Gigabit, са защитени всичките осем проводника!"

1494207694.JPG

Други тъпи въпроси има ли ?!

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Какви гръмозащити ползвате?

И какво ви е мнението на този продукт на neomontana ETHP2-200

http://lan.neomontana-bg.com/lanprotector.php

Доста се чудя за нещо тъкова, най вече защото е удобно и предвидено за пускане на ток по кабела, но ме притеснява това, ако удари голям гръм няма ли да се стопят портовете и пътечките и да окъси захранването пускано по проводниците.

ползвам предимно ЕТХП1-300 серията , те са по надеждни за мен. Както казваш ако се стигне до стапяне :) на проводниците това ще ти е най- малкия проблем, общо взето има 3 положения , 1 протектора сработва и всичко е наред , 2 - протектора сработва претоварват се диодите от малко по голям потенциал и окъсяват въпреки това няма няма други поражения за защитеното устройство, 3 - силна гръмотевица и бизко попадение протектора не може да се справи с всичката тази енергия, стига се до стапяне и всичко се поврежда.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.