Jump to content

Управляеми суичове


insertoff

Recommended Posts

Стана дума в една друга тема за използването на монтанско-софийските суичове с vlan.

Та викам да изкоментираме тоя въпрос.

Наистина може да се настрои суича с отделни vlan-ове, така че отделните портове да " виждат" само рутера.Но доколкото зная точно за тоя чипсет , таблицата с мак адреси е обща.И това при едно сбозяване от броудкасти няма да помогне много.

Питането е защото умувам да си взема 3COM BaseLine Switch 2948-SFP и се притеснявам дали и там не е така.

Или дайте  идеи за управляем гигабитов суич , само с медни входове 24 или 48 портов.Стабилен , незабиващ способен да прекара доста мегабити трафик :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Стана дума в една друга тема за използването на монтанско-софийските суичове с vlan.

Та викам да изкоментираме тоя въпрос.

Наистина може да се настрои суича с отделни vlan-ове, така че отделните портове да " виждат" само рутера.Но доколкото зная точно за тоя чипсет , таблицата с мак адреси е обща.И това при едно сбозяване от броудкасти няма да помогне много.

Питането е защото умувам да си взема 3COM BaseLine Switch 2948-SFP и се притеснявам дали и там не е така.

Или дайте  идеи за управляем гигабитов суич , само с медни входове 24 или 48 портов.Стабилен , незабиващ способен да прекара доста мегабити трафик :)

Това за медните входове не го разбрах но иначе ние от 2 месеца ползваме Нетгеар GSM7224

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baseline на 3Com обикновено са пълна скръб. Аз съм с Dell 5424, Cisco 3500XL и Ruby няколко и нямам оплаквания като цяло. Dell-a върти събота/неделя порядъчно трафик, но моя трафик е малко и незнам на сериозен трафик в реалния свят как ще е. Из нет-а казват, че няма проблем със сериозен трафик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се отклонявам от темата но.....Mile би ли обяснил за 3COM аз мислех такива да вземам..Пак ли е ла*но с панделка :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам 1 baseline 3Com от по-старите модели в шкафа и го пуснах към по непретенциозни клиенти. Имах някакви ядове с него когато влизаха в него няколко натоварени трасета и затова го заточих. На неговото място отиде Ruby и няма проблем с него, а цената му е 4-5 пъти по-ниска баси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре какво значи "и го пуснах към по непретенциозни клиенти"Аз навсякъде съм с D-Link и би трябвало да кажа всички са непретенциозни... и е не мърда!:) Тоя 3Com забива ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе непретенциозни наричам клиенти, които няма да се обадят в 2-3 през ноща или в 7:30 сутринта за дребни проблеми. Имаше някакви проблеми с този 3Com с vpn-и нанякаде си. Alianz тогава изпищяха първи и след това някой друг, който вече дори не помня. Обикновено като се появи проблем, за който нямам решение сменям последната сложена техника. Опитно се оказа, че както го сложех и не минаваше тоя прословут vpn и почваха проблемите им с нета. Както и да е те отдавна не са ни клиент и даже май не съществуват в нашия град с официален офис, но спомена си остана, че не трябва да го слагам към фирми. То пък и едни фирми тука... Тогава го замених с един Allied Telesyn, който го имам от 3 години и не помня да е забил или да съм имал проблем с него. Уви доста скъпи за възможностите им са при вносителя :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.