Jump to content

Led Осветление вкъщи


Mupo neTkoB

Recommended Posts

Стават ли в момента лед лампите който се предлагат на пазара за замяна на такива с нажежаема жичка за нормално светене вкъщи

става въпрос за цокъл е27 и е14, някой има ли монтирани и добре ли се осветява защото цената си е висока за 1бр крушка

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

http://www.krushki.com/index.php?main_page=product_info&cPath=55&products_id=655&zenid=337218a73c6bcd41ff22eb8e4ac9e37b   от няколко дена съм сложил такава минимум свети като 40ватова да не кажа 60 , разпределянето на светлината е много добро и е естествено ограничено заради конструкцията само в предната част :) ама мен не ме бърка тавана да е тъмен , но ако си с някакъв полюлей със завъртяни нагоре лампи не мисля че е най - удачният вариант.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, има полюлей но е с крушки надолу, дали успява да направи добра светлина долу на земята и в цялата стая. този полюлей е с 5 крушки цокъл е14. На тавана не ми трябва да е светло, и при теб 3000к трябва да е по-добре от примерно 5000к за самата светлина за живеене

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ами ако наредиш 5бр ще се освети достатъчно, нещо такова http://www.krushki.com/index.php?main_page=product_info&cPath=55&products_id=358&zenid=337218a73c6bcd41ff22eb8e4ac9e37b на мен ми харесва топло бялата, иначе има едно крушки които са като лунички , те са силно насочени и не са подходящи за целта.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3000K - тази цветна температура клони към жълт цвят, така наречения топъл бял цвят е около 4500-5000К, има и нещо важно което "специалиста" е пропуснал, това е управлението на диодите, става въпрос за така наречения "ШИМ" - захранването им, масово предлаганите лампи имат убийствени пулсации, а това предизвиква главоболие и умора в очите.   

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Или говори за нещо конкретно или недей да плашиш хората, кои са тези лампи с убийствени  пулсации и на теб предизвикаха ли ти главоболие, дай лампа която си пробвал.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3000K - тази цветна температура клони към жълт цвят, така наречения топъл бял цвят е около 4500-5000К, има и нещо важно което "специалиста" е пропуснал, това е управлението на диодите, става въпрос за така наречения "ШИМ" - захранването им, масово предлаганите лампи имат убийствени пулсации, а това предизвиква главоболие и умора в очите.   

Светодиодите се захранват с прав ток. Така, че в най-лошия случай при еднопътен нефилтриран изправител ще "мигат" с 50 трептения в секунда, ако е двупътно (грец) със 100. Което е точно 2 пъти по-добре от луминиесцентните тръби. А, ШИМ-а на тези е в килохерци... Така, че считам това за празни приказки, с изключение на това цветната температура!

Редактирано от edemy2001

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата отдавна луничките ги замени с лед. Те си имат грец + генератор на ток така, че няма проблем дали е AC или DC.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си направих осветлението на 12волта , автоматично зарядно за и акумолатор 96Ач, даже захраних и антените. А аплиците са с по 3бр. 3 ватови LED-а и съпротивление за да не надвиши 0.7А. Няма фасунки, пулсации, генерации и т.н. Диодити са закрепени направо в/у тялото на аплика. Работят вече 5 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерения да убеждавам никой в правотата на думите си, най вече теб Велин, ти си ГЕНИЯ на тоя форум.

edemy2001

Въобще даже неса празни приказки, дори лампите с нажежаема жичка не трептят с 50Hz, тествайте и ще видите, 100Hz, не е по доброто решение, двойно по голяма умора за окото.

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

да вкараме малко практика 

Лампите с нанжежаемите жички не трептят те пулсират като имат пик и пад

но поради волфрамовата жичка и коефицента на топлоотдаване има времезабавяне 

при намаляването на интезитета на светло отдаване

молко допълнение е че въпреки че напрежението е 50 херца променливо 

елемента волфрам не е пполупорводников елемен /ами чист проводник с високо съпротивление/

положителните и отрицателните величини или двете посоки пак го нагряват

така че имаме 50 пулсации при позитив и 50 пулсации при негатив или 100 пулсации на секунда

само че волфрама отделя енергията на нагряване доста по дълго от пулсациите които отделя 
така че няма видимо трептене

при лед осветлението има прав ток или изправен/импулсов заради полупроводниковия принцип на действие

при луминисцентните лампи принципа е съвсем друг там има газов пренос на енергия

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерения да убеждавам никой в правотата на думите си, най вече теб Велин, ти си ГЕНИЯ на тоя форум.

edemy2001

Въобще даже неса празни приказки, дори лампите с нажежаема жичка не трептят с 50Hz, тествайте и ще видите, 100Hz, не е по доброто решение, двойно по голяма умора за окото.

100Hz  в никакъв случай не означава двойно по-голяма умор на окото. На времето най-много се уморяваше окото при 50-60Hz  при старите CRT монитори затоа и ги слагахме на 85 или 100Hz  за да не се уморяват очите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

човешкото око вижда 35 кадрови промени в секунда,

реално вижа 1 кадър и разликите от предните 4 кадъра 35 пъти в секунда

/не че е много правилно да се каже кадри/

ако не се прекали с някои вещества.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми стана ясно защо спорите? Просто използвайте постоянно токови стабилизирани източници. Имам на едно място лед лунички с обикновен П образен траф и няма някакви дразнещи трептения и т.н.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от ток изобщо не разбирам но да питам добре филтрираното постоянно напрежение честота има ли?

 

Ленти и лунички си вземам от тук : http://www.bg-leds.com/

 

50W светодиод съм си вземал и от Евгени.

Редактирано от dimo_tenev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.