Jump to content

Thomson TLC470 и Linksys WRT160NL проблем.


veskostoev

Recommended Posts

Здравейте,имам проблем с подкарването на уай-фай нета от рутера и не знам къде е проблема.Модема е на Canal digital Norway 2mb интернет и искам да имам безжичен нет като го свържа с рутера който е с DD-WRT v24 .IP -то на модема е 192.168.100.1 и не могат да се пипат никакви настройки само показва малко информация за статуса.След фактори ресет рутера го слагам в режим AP с IP 192.168.100.2 без нищо друго да променям и няма интернет достъп.Не знам къде бъркам в настройките не знам.Ще ви бъда благодарен ако ми помогнете.Извинете ако съм обяснил тъпо какво искам да направя.Благодаря ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Задаваш на WAN connection type - automatic configuration DHCP . Следва Save, после Apply

Задаваш на Router IP някакъв адрес пример 192.168.100.1 .Следва Save, после Apply след което ще достъпваш линксиса на съответния адрес!

Задаваш си от Wireless - basic settings име на мрежата, канал .Следва Save, после Apply

Задаваш си от Wireless - Wireless Security вид криптиране и парола на мрежата.Следва Save, после Apply

Сега погледнах и другата тема, та може 2ри ред да го пропуснеш, но трябва да отидеш на Basic Settings - Mac adress clone,

където ще дадете Enable , може в първото поле да цъкнете Clon MAC Wan или да го въведете ръчно на долния ред!Това е адреса от втората снимка

където пише физически адрес!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задаваш на WAN connection type - automatic configuration DHCP . Следва Save, после Apply

Задаваш на Router IP някакъв адрес пример 192.168.100.1 .Следва Save, после Apply след което ще достъпваш линксиса на съответния адрес!

Задаваш си от Wireless - basic settings име на мрежата, канал .Следва Save, после Apply

Задаваш си от Wireless - Wireless Security вид криптиране и парола на мрежата.Следва Save, после Apply

Сега погледнах и другата тема, та може 2ри ред да го пропуснеш, но трябва да отидеш на Basic Settings - Mac adress clone,

където ще дадете Enable , може в първото поле да цъкнете Clon MAC Wan или да го въведете ръчно на долния ред!Това е адреса от втората снимка

където пише физически адрес!

с една леееееека но съществена поправка. Щом IP-to на модема е  100.1    то ip-to на лан порта на рутера трябва да не е 100.1 а 192.168.х.1   като х е различно от 100 и 255 ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

с една леееееека но съществена поправка. Щом IP-to на модема е  100.1    то ip-to на лан порта на рутера трябва да не е 100.1 а 192.168.х.1   като х е различно от 100 и 255 ;-)

Задаването на 192.168.100.1 е пример за неговия рутер и вътрешна мрежа, но може да се пропусне този момент след , като се оказа , че модема задава адрес от този порядък , което не съвпада с адреса по подразбиране на рутера му! Не го обърквай допълнително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задаването на 192.168.100.1 е пример за неговия рутер и вътрешна мрежа, но може да се пропусне този момент след , като се оказа , че модема задава адрес от този порядък , което не съвпада с адреса по подразбиране на рутера му! Не го обърквай допълнително !

младежа СОБСТВЕНОРЪЧНО   е написал .че IP адреса на модема му е 192.168.1.100 . предполага се че DHCP -to раздава от същата мрежа. т.е на WAN  порта на рутера ще има някакъв адрес от мрежа 100. х   следователно на LAN порта мрежата трябва да е различна от 100.  С кое точно го обърквам? Тая снимка кво общо има с питанката на младежа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

младежа СОБСТВЕНОРЪЧНО   е написал .че IP адреса на модема му е 192.168.1.100 . предполага се че DHCP -to раздава от същата мрежа. т.е на WAN  порта на рутера ще има някакъв адрес от мрежа 100. х   следователно на LAN порта мрежата трябва да е различна от 100.  С кое точно го обърквам? Тая снимка кво общо има с питанката на младежа?

Той и темата е написал саморъчно и понеже и той не ползва правилната терминология в последствие е постнал снимки за да се ориентираме ... за чукчата е излишно да споменавам нали :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той и темата е написал саморъчно и понеже и той не ползва правилната терминология в последствие е постнал снимки за да се ориентираме ... за чукчата е излишно да споменавам нали :)

и къде видя снимка в поста му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

и къде видя снимка в поста му?

В другия форум - HB, където първия пост дори е от теб ... или ти връзката май нещо на темите по форумите не можеш да я осъществиш ... та за чукчата , какво беше казал :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другия форум - HB, където първия пост дори е от теб ... или ти връзката май нещо на темите по форумите не можеш да я осъществиш ... та за чукчата , какво беше казал 

 

И що реши ,че трябва през една минута да прескачам от форум на форум и да гледам кой какви снимки е качил?  За чукчата квото съм ти казал важи в пълна сила. Както и че ако има две мъжки магарета твоето трябва да е по-мъжко. Това при тебе почва да прилича на комплекси вече.;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

И що реши ,че трябва през една минута да прескачам от форум на форум и да гледам кой какви снимки е качил?  За чукчата квото съм ти казал важи в пълна сила. Както и че ако има две мъжки магарета твоето трябва да е по-мъжко. Това при тебе почва да прилича на комплекси вече.;-)

Можеше и от първият ми пост да се подсетиш "Сега погледнах и другата тема", но чукча ... е вярно че човек като влезе в по-напреднала възраст по-бавно прави връзката или пък се вдетинява ... е видяхме те отново и спирам до тук пак с теб :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеше и от първият ми пост да се подсетиш "Сега погледнах и другата тема", но чукча ... е вярно че човек като влезе в по-напреднала възраст по-бавно прави връзката или пък се вдетинява ... е видяхме те отново и спирам до тук пак с теб :)

Ами то в света има още безброй форуми. Аз отговарям на въпроса в ТОЯ форум при тия условия на задачката. Възрастта си има  предимство което се нарича ОПИТ, нещо което лапета като теб няма как да знаят и няма от къде да имат. ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравоо по начина на JohnTRIVOLTA  и mpk_1000 от другия форум с настройките и с клонирането на MAC адреса тръгна от първия път направо не мога да повярвам че стана толкова бързо за 5 мин. аз 2 дена пробвам и нищо.Благодаря Ви на всички помогнали без вас нямаше да се справя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.