Jump to content

проблем с линия на виваком


aneliq ivanova

Recommended Posts

Пробвай да се логнеш с данните:

 

http://192.168.1.1/

User: root

Pass: warmWLspot

 

И навсякъде където видиш да пише firewall изключваш наред.. 

 

Също така виж какви са ти латентностите до abv.bg например до като сваляш http://mirrors.telepoint.bg/centos/6.5/isos/x86_64/CentOS-6.5-x86_64-LiveDVD.iso и какви са, когато не правиш трафик.

Редактирано от SubmitBG

Ако е лесно, не е интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте

днес се обадих на байкова и ми казаха че SNR Margin Down/Up(dB) 7.4 / 9.4 било нормално зашумяването аз проверих по форумите на всякаде пише,че зашумяването на линията тябва да е около 20 dB колкото по малка е стойноста толкова по зле и под 6 dB модема неможе да се свърже а сапорта по тел. ми тварди обратното аз ли греша или тоя ме баламосва сащо ми каза че използвам 14 мега бита скорост а спит теста ( speedtest.net) с техен сървар ми показва 12 ,

съпорта ми вика чудесна линия имаш изпозваш макимума на линията ,използвам макисимума а пак има пробелм после ми каза че модема му се сторило малко бавен като влизал да проверява и ще сменят модема а модема е нов сменен преди два месеца а при по предни модем имаше сащия пробелм след смя с сегашния няма подобрение и с този дето ще ми сменят не мисля,че ще има подобрение да видим ;D този гледаше май набарзо да намажи явно практиката им е такава знаят че проблема е в лините ама ти пращат нов модем и се едно са решили проблема да видим може и да оправят дай боже ;D;D ако се обаждам всеки месец и се ми сменят модема ще бия рекорда по смяна на модеми в историята на жичко ком ;D

и най нагло ми обясняват че SNR Margin Down/Up(dB) нямало в модемите такава стойност а е била стойност за измерване на сигнала на цифровата телевизия ;D ;D ;D може и там да я има но и в модемите я има.

Очаквам коментарите ви благодаря ви приятели

забравих да кажа питах сапорта дали може да си сложа собствен модем той ми отговори,че нямало от къдеда си дакупя такав модем дето даможе да работи в мрежата на байком демек с извод за тел. линия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с DNS-ите не съм имал, до момента. Рестарти не препоръчвам, само ако е забил тотално модема. Хуавея си върши работата до колкото му позволяват силичките и линията. За леки корекции смяната на анекс-а върши работа, но не винаги.

post-1220-0-46203900-1391018983_thumb.jp

post-1220-0-59877500-1391018995_thumb.jp

I never saw a wild thing sorry for itself . A small bird will drop frozen dead from a bough wit hour ever having felt sorry for itself.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казах DNS те имах предвид като цяло не конкретно за него. 

Не знам защо но при ръчно зададени DNS - и проблемите са в пъти по-малко.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DSL Description ADSL State Show Time Data Path Interleaved Operation Mode G.dmt.bisplus Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 15000 / 1003 Bandwidth Down/Up(kbps) 13821 / 999 SNR Margin Down/Up(dB) 8.1 / 9.7 Attenuation Down/Up(dB) 13.3 / 8.6 Power Down/Up(dBm) 18.4 / 11.3 CRC Down/Up 6 / 0 FEC  Down/Up 2305 / 8 HEC Down/Up 23 / 0 System Up Time 22:22:23 DSL Up Time 22:02:26 PVC Select   PPP Up Time 22:02:25

    не сам сменяла нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

От снега ще да е ;) 

няма как да им помогнеш да си настроят брас централите

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с DNS-ите не съм имал, до момента. Рестарти не препоръчвам, само ако е забил тотално модема. Хуавея си върши работата до колкото му позволяват силичките и линията. За леки корекции смяната на анекс-а върши работа, но не винаги.

на коя опция го постави че се получи Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 16626 на ADSL2+ли ?

Редактирано от aneliq ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не очаквай никога това което пише в договора 

ADSL2+ е до 24 мегабита ама на книга или до 1000 метра усукана двойка 

ако искаш да правиш супер тунинг на линията си вземи ADSL платка на компот-а

http://linitx.com/product/adsl2-pci-card-single-port-adsl-modem-annex-a/12181

http://linitx.com/product/adsl2-pci-card-single-port-adsl-modem-annex-b/12852

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смениха ми модема ми с huawei  hg532e но старата парола root на тази не става ако някой знае на тази паролата да сподели

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да на ADSL2+ e, зада коригирам малко доунлоуда за сметка на максималния ъплоуд.

I never saw a wild thing sorry for itself . A small bird will drop frozen dead from a bough wit hour ever having felt sorry for itself.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти от 15мбпс стигаш 12мбпс това са към 80%, пак си късметлия. Все пак недей забравя че това е максимално достижимата скорост в мрежата им. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.