Jump to content

Държавата ще започне изграждане на бърз интернет в отдалечените райони


Recommended Posts

Не знам дали темата е за тука но ето линк

https://www.esmis.government.bg/page.php?c=3&d=545

Гледам че е започнато изграждането на оптичната мрежа на Електронни съобщителни мрежи и информационни системи" (ЕСМИС)

След обстойно чете разбрах че ще се отдават линии под наем . Някои запознат ли е по темата ?

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е това което си мисля, стар проект от преди 2-3 години, който няколко пъти беше замразяван - сега може би е стартиран на ново.

Обсъждано е във форума:

 

Идеята е да се докара преносна среда до уж слабо развити региони, и в последствие да се отдаде тази мрежа на фирми, които да оперират в региона - това е официалната версия. Неофициално според мен е някой да изкара солидна сума покрай граденето на самата мрежа и в последствие отдаване на свои фирми да го обслужват, но да видим.

 

Предполагам, че от първия момент на обяваване на проекта, много от така наречените слабо развити региони, вече са обслужени от някои колеги от форума дори - все пак държавата даде на тепсия проучването по региони/градове/села, грехота е да не се възползваме :).

 

А това ЕСМИС, не е ли поредното преобразувание на ДАИТС. Всяко правителство с нова агенция в тази област - правят няколко проекта/далавери пък го преструктурират в друг отдел :).

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е това което си мисля, стар проект от преди 2-3 години, който няколко пъти беше замразяван - сега може би е стартиран на ново.

Обсъждано е във форума:

 

Идеята е да се докара преносна среда до уж слабо развити региони, и в последствие да се отдаде тази мрежа на фирми, които да оперират в региона - това е официалната версия. Неофициално според мен е някой да изкара солидна сума покрай граденето на самата мрежа и в последствие отдаване на свои фирми да го обслужват, но да видим.

 

Предполагам, че от първия момент на обяваване на проекта, много от така наречените слабо развити региони, вече са обслужени от някои колеги от форума дори - все пак държавата даде на тепсия проучването по региони/градове/села, грехота е да не се възползваме :).

 

А това ЕСМИС, не е ли поредното преобразувание на ДАИТС. Всяко правителство с нова агенция в тази област - правят няколко проекта/далавери пък го преструктурират в друг отдел :).

 

И кои ли фирми ще ползват тази мрежа !? Вероятно ще има АДСЛ-че на тези места, покрай което да върви и "Все едно си там!".

 

Да, ЕСМИС е бившето ДАИТС. Скоро ще го прекръстят и на Черна Дупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като им гледам картата слабо развитите региони хора няма те оптика ще ми пуснат пък и да дават под наем примерно дали ще си струва за село от 200 жители да даваш една сума ако изобщо имаш 20 абоната .

 

post-197-0-22417800-1389976529_thumb.jpg

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практиката показва, че за под 100 абоната които са дълеч от града и няма изградена инфраструктура - няма смисъл от оптика.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно безмислено,в Гърция е така и колеги  малки доставчици пак си карат по въздуха,защото държавата иска много парса!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста изчетох по въпроса уж ще правят свързаност между общинските сгради пък ще подпомагат на бизнеса и безплатен нет  ще пускат 12 влакна май е пълна боза работата

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Инвестиционна недомислица е по правилно да се каже.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Като гледам карта по - горе :) поне в нашия район има вече съществени различия от реалността :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.