Jump to content

SXT - гаранционни условия

puh
 Share

Recommended Posts

здравейте колеги,

май почнаха да загрубяват нещата с гаранциите на новите устройства на микротик - конкретизирам sxt s gbit port. при условие че е посред зима , няма мълнии, кабела за връзка с рутера е 1м, ми бе отказана гаранция - изгорял лан - не се поема от гаранционните условия. sxt  е вързан с ls2011 с кабелче което е дълго 1м. sxt няколко дни забиваше и накрая се предаде. на 2011 му няма нищо - портовете са ок.

с пожелания за весело посрещане на празниците!!!

И БЕЗ АВАРИИ!!!!

• 4 weeks later...

На някои устройства просто им горят повече портовете от на други.  При един и същ чип сет,  DVR устройство и безжично устройство свързану с кабел по между си на dvr-ите  чипа гори на безжичното устроиство  устисква. Разлиакта е в проектирането на платката и в разни други неща, така, че не се чуди, че е станало. Всички взеха да пишат ,че изгорял порт не се брой за гаранция, което си е кофти. На времето като бях сервиз на Линксис са ми  носили по 40 суйча за ремонт на портовете само от един клиент и само след една буря. Тогава това си беше гаранциненн дефект ..

Ами кофти е да но все пак във България си правим гавра с лановете.

За гаврата си прав. На времето имаше един стандарт на HP - 100VG който така и не можа да се наложи. Ползваха се и 8-те жила на  кабела. По 3 категория си вървяха 100мегабита без проблем. Тогава само дето по водопроводна тръба не бяхме пробвали да пускаме мрежа вместо по кабел ;-) ама пак си беше  голям скок спрямо коаксиалните мрежи, дето  свързването на два  кабела от различни производители можеше да ти скапе мрежата заради стоящи вълни и т.н и т.н.  сега е лесно ;-) 

здравейте колеги,

май почнаха да загрубяват нещата с гаранциите на новите устройства на микротик - конкретизирам sxt s gbit port. при условие че е посред зима , няма мълнии, кабела за връзка с рутера е 1м, ми бе отказана гаранция - изгорял лан - не се поема от гаранционните условия. sxt  е вързан с ls2011 с кабелче което е дълго 1м. sxt няколко дни забиваше и накрая се предаде. на 2011 му няма нищо - портовете са ок.

с пожелания за весело посрещане на празниците!!!

И БЕЗ АВАРИИ!!!!

Е кажи кой ти отказа гаранцията де.

като се започне от reload.... и на мен преди 1 месец ми отказаха гаранция за фабрично дефектен лан чип

като се започне от reload.... и на мен преди 1 месец ми отказаха гаранция за фабрично дефектен лан чип

Е то за тях е ясно. На мен отказаха да ми върнат устройство , което даже не бях вадил още от кутията. По грешка си купих Loco M5 вместо Loco M2 и отказаха да го заменят.