Jump to content

Как да си направим панелна антена на 5 Ghz !


Recommended Posts

Не не на 5GHz панелни! Аз намерих някоко шаблона на 5Ghz. Аз шроверих във няколко фрми ( почти са еднакви цените ), ако се направи 1 бройка е към 10, 12 лв. платката със шаблон и размери на шаблона около 140X140mm. За 15 броя излиза по 7.20 някъде на платка. И така падат нагоре. Аз ще си поръчам няколко броя в някоя платкаджииница тези дни (може би другата седмица). Ако има желаещи за платки със размерите на горепосочените шаблони (мисля, че се водят 19dB. усилване) моля пишете ми на лично съобщение, за да се уточним и да си ги разделим после по Еконт, или друга куриерска фирма. ;):) Така ще излезнат доста евтино. Все пак една готова антена със подобно усилване е между 80 и 120лв. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не на 5GHz панелни! Аз намерих някоко шаблона на 5Ghz. Аз шроверих във няколко фрми ( почти са еднакви цените ), ако се направи 1 бройка е към 10, 12 лв. платката със шаблон и размери на шаблона около 140X140mm. За 15 броя излиза по 7.20 някъде на платка. И така падат нагоре. Аз ще си поръчам няколко броя в някоя платкаджииница тези дни (може би другата седмица). Ако има желаещи за платки със размерите на горепосочените шаблони (мисля, че се водят 19dB. усилване) моля пишете ми на лично съобщение, за да се уточним и да си ги разделим после по Еконт, или друга куриерска фирма. ;):) Така ще излезнат доста евтино. Все пак една готова антена със подобно усилване е между 80 и 120лв. :)

    Ако става дума за конфигурация на платката подобна на тази от първия пост на тази тема, усилването е 14 - 15 dBi. За 19 dBi усилване платката е около 30х30 см., а готовата антена е 40х40 см. При мен тези антени /14 dBi/ са на цена 36 лв. напълно готови с рефлектора, N-конектора, херметичния капак с ниска диелектрична проницаемост и устройство за закрепване към тръба. И една подробност, която е може би най важната - работи! Кое би излезнало по-евтино? Но вие все пак пробвайте - гледам, че сте мераклии!  :) А, щях да пропусна, ако ми поръчате 40 - 50 антени и след това си ги разпределите помежду си, ще ги вземете на 31 лв. за брой.

   До сега само веднъж писах по тази тема, за да не ви пресека ентусиазма, ама ще ви кажа, че аз също започнах с един готов проект от интернет, ама се оказа че няма нищо общо между него и това което трябва да бъде. Номера е в размерите на платката, разстоянието от нея до рефлектора, къде ще бъде свързана с него и още няколко дребни подробности. От проекта до готовата антена направих доколкото си спомням 12 платки и загубих около 2 месеца.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E ние сме ентусиасти, правим всичко за спорта (е като най вече гледаме цената). ;):) Все пак благодаря ти за предпожението. Може да взема 1, 2 да ги тествам, но първо мисля да се пробвам със платките. Нямах много време и не съм пускал никакви бройки. Предложението още е валидно. Видях, че Lacho има желание, аз също бих взел няколко. Ако има други да казват.

P.S. а има ли желаещи да изработят по метода с принтера.

Трябва да се тества това. Мисля, че ще работи добре. ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

голега ... не мога да разбера какви точно са всичките размери на първата антена която си описал ?? 14дби 5гига говоря. би ли споделил подробности, защото съм фен да пробвам да я направя !!! благодаря.

п.п. говоря и за рефлектора и за разтоянието до него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...
  • Администратор

мен ме интересува антената на 2.4 как е направена .. ако може малко инфо

LINK добра колекция ако някой я няма

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте мога ли да ва помоля за малко информация за панелките 2.4 ГХЗ схеми литератупа размери каквото можете да ми дадете и ако може да е на Български

                                                                                                                                                                                

                                                                                                                                           Благодаря ви предварително

Редактирано от hyus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Здравейте мога ли да ва помоля за малко информация за панелките 2.4 ГХЗ схеми литератупа размери каквото можете да ми дадете и ако може да е на Български

                                                                                                                                                                                

                                                                                                                                           Благодаря ви предварително

ЦЪК

antenas_by_topacho.wordpress.com

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за антените но имам още 2 въпроса

1 - За ецването приннтера тръбва да е матилно - струен или лазерен питам защото съм виждал как става с лазерен принтер и фото хартия но с мастилно-струен не съм виждал как става  ?

2- А схемите направо се принтира Adobe-на фото хартия , ютията и ецване не се правят други корекции в размерите с други програми ?

                                                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                                                                             Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Мен ако питате, няма по-хубаво от това да си направиш нещо сам.
Знам, че има диодни крушки за колата, ама някак да си направиш платка, радиатори, да си ги залепиш сам.... кефът е друг - има развойна дейност. Ако обаче не ви се занимава да произвеждате сами може да си вземете от тези:

@irLAN%2015-5000(l).jpg

  • Усилване: 15 dBi
  • Честотна лента: 5.25GHz - 5.875GHz
  • Поляризация: вертикална
  • Покритие: 45-градуса
  • Конектор: N-female
  • Антенен кабел: 2 метра
  • Производител: Proxim, USA

img8681t.jpg
 

Тази антена се наложи да срежа с флекса, че няма отваряне - лепена е като за последно. Ако някой иска панела - подарявам го :) Иначе ясно се вижда качеството на изработката. Кабелът е с N конектор, E124763-ULA168. Пачът е с рефлектор, който обаче не се вижда на снимката, защото всичко е слепено и вулканизирано.

Повече за антената - тук.

  • Харесай 1

Работя във Videomax AVS - ако се нуждаете от нещо - пишете ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.