Jump to content
  • 0

DVR i Mikrotik???


Fibernet

Въпрос

значи вака кај клиента има двр со 4 камери пред него има тп линк рутер кој се врзува през пппое на МТ zema adres od rangot 10.129.xx.xx како да го отворам да се глед аод интернет.

Инаку пред МТ има линксис рутер кој е врзан накај исп што мидава на мене интернет  и има динамична ип адреса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

По принцип се отваря/прехвърля порт към DVR-a

но за по малко главоболия ако има възможност VPN

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

кккао мислиш впн  сите  този уреди се во лан мрежа може ли да ми пообјасниш како мислиш со пример некако  благодарм

Редактирано от pande2007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

VPN в случай че клиента има публично ип

а ако е зад masqarade то на публичното се прави и се прехвърля в отделна мрежа която се рутира от рутера на клиента 

или най елементарно просто прехвърляш порт за достъп отвън към порт-а на клиента

 

INTERNET > IP:8088 {Router with public ip and nat IN:8088>to IP:8080} > {client router  IN:8088>to local IP:80 }

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ок  сега сфатив нешто но како да го направам во  ip firewall или пак дирекно во првиот рутер пред МТ треба? или пак може проста да се прескокни МТбез правила во ip firewall?

Редактирано от pande2007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Микротик-а се прескача елементарно като назначиш публични адреси на клиентите

така много проблеми изчезват от самосебе си

 

Нищо не ти се разбира иначе и аз бих подсказал нещо, по добре пиши на английски.

разбира се идеално 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Микротик-а се прескача елементарно като назначиш публични адреси на клиентите

така много проблеми изчезват от самосебе си

 

разбира се идеално 

Добре, другия път аз ще пиша на латиница и да видим какво ще кажеш! Нали това е името на форума МИКРОТИК-БГ като България поправи ме ако не е така? аз нищо не разбирам от тоз МК-език това си е чиста подигравка с БГ-езика. която ти подкрепяш и както виждам си единствен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Добре, другия път аз ще пиша на латиница и да видим какво ще кажеш! Нали това е името на форума МИКРОТИК-БГ като България поправи ме ако не е така? аз нищо не разбирам от тоз МК-език това си е чиста подигравка с БГ-езика. която ти подкрепяш и както виждам си единствен.

Да не влизаме в полемики, човека е от Македония кой да е от западна България ще го разбере  без много ядове 

както и всеки от западна България няма да разбере значението на "вземи него ракета" така както някой от североисточна

 

Аз не я подкрепям инак като идея тази държава, както и много голяма част от населението им.

След разпада на Югославия роднините ми от Скопие се изнесоха във Волгоград /Русия/

Но за сметка на това държавата им е призната офицялно за разлика от тяхната северна съседка

заради която Сърбите щяха да ядат дървото щот им били спрели ток-а дет не го плащали.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Now momo do you understand???This english language is closer to bulgarian language???I'm not INTERSTING IN POLITICS!!!! UNDERSTAND ME???

I have two passports MKD AND BG but i don't have any west-sided Passport.

Значи јас се трудам да пишувам колкo мога за да може ме разберите ами јас како ве разбирам вас добре ???Значи отсега човек кога ке има мака и проблем to write english a??АЗ никого не намеравам да навредам за този форум сум се приклучил тука од интерес и за помош која ја имам добиено секогаш од неколку членови тука и сум задоволен досега.Благодарам на нив!!!

Now to return to question:

 

111111 Thanks for very nice explanations!!! but to say that the client doesn't have a public ip address, he have a tp-link router with  local ip address 192.168.0.1 and behind a router there is a DVR  with address 192.168.0.2 that router is conected to my mikrotik server with pppoe conection and have a ip address 10.129.22.5 from MT pool of 10.129.22.10-10.129.22.254.

Now on other side MT is conected and routed with NAT  via static ip address 10.125.50.2 to the linksys router with address 10.125.50.1

That router 10.125.50.1 is coneceted directly to ISP ADSL provider who have a dynamic ip address now the question is how to see this DVR outside this networks? I must put some rules in IP Firewall or not  because in first router in front of MT that is conected to ISP i tried to put ddns and that is ok it is conected  but if i try DMZ  i that field i must pust ip address of range 10.125.50.xx not in range of 10.129.22.xx  that my client have NOW IF YOU WANT TO HELP ME WITHOUT POLITICS PLEse help me because i don't known what to do??

Редактирано от pande2007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз също не искам да говорим за политика това е форум за интернет мрежи. Просто нищо не разбрах от първия ти пост сега както си го обяснил се разбира напълно! На TP-link Пренасочил ли си портовете към Микротик??? а на Микротик пренасочил ли си портовете към линксис-а??? Горе долу такава трябва да бъде схемата, ако ползваш DDNS след домайна трябва да зададеш и порта на който да търси на пример dvr.ddns.com:8080

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

pande2007 - като имаш БГ паспорт защо не пишеш на Български език?

последен пост извън темата 

заради образователната им система

/ доста Българи не знаят да пишат а са минали 4-ти клас а кирилицата им е чужда/

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има DVR-и с  т.н. cloud  функция. Само го включваш в  мрежата и си правиш регистрация на един сайт. Нищо не настройваш и всичко си работи нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.