Jump to content

Проблем с AirGrid M2 след спиране на тока


master

Recommended Posts

Здравейте, преди няколко месеца на едно място се случи следното.. Спря тока и след като дойде всички радиа си тръгнаха без проблем само въпросния грид не. След като го рестартирахме от контакта се оправи и до ден днешен е нямало проблеми. Днес друг грид на друго място направи същото нещо при спирането на тока. Не е от версията на OS а им тъй като са с различни. Радиата са така да се каже нови. Втория е на на около месец. Захранванията са оригиналните.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли вероятност при идването на тока напрежението в първия момент да е било над 245V  и да е блокирало ПОЕ-то. Друго не ми идва като идея. Имал съм проблеми преди време -при спиране на тока и при пускането му, тези шкафове, които са близо до трафопостове не тръгваха UPS. Накрая разбрахме проблема- пусковото напрежение е малко над 245V.Сменихме Mustek с Makelsan UPS и всичко се оправи/ Makelsan поддържа входно напрежение до 275V/. POE-to на Ubiquity мисля, че на входно напрежение 110-240V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз си мисля, че POE то на UBNT се шашка нещо но защо да кажем от 10 го прави само 1 и следващия път е друго и така.. По принцип ползваме техни захранвания само на клиентските радиа. Останалите до момента не са правили подобно нещо като се замисля. Проблема не е толкова сериозен защото клиента е инструктиран какво да направи но по скоро ми е интересно защо се получава. За жалост няма как да следим по-сериозно напрежението там освен дали го има или не. Колегата си мислеше че при пускането може би спира пак и после се появява за няколко секунди т.е. няколко пика което на импулсното не би трябвало да му влияе. Да от 110-240 е но то не следи входното по високо ниво т.е. или контролера му не издържа или проблема не е в него. То си има варистор на входа 07N471 но той сработва над 300V което според мен е без мислено.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

На захранването понякога се влияе пиковия ток от околна техника

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи още една черна точка за техните захранвания. Преди години бяха ни побъркали с едни рестарти когато им хрумне и то и за това спряхме да ги слагаме по по-важните точки.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм това явно съм го пропуснал. Поне на 5GHz те няма такова нещо. Ще слагаме захранване + акумулатор явно на всякъде.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще слагаме захранване + акумулатор явно на всякъде.

... и едно цигане със малък агрегат ;D нета трябва да тече , че конкуренцията ти не спи :ph34r:

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.