Jump to content
  • 0

въпрос за RB2011UAS и load balance


sassue

Въпрос

Здравейте отново! В момента тествам конфигурация на RB2011UAS и имам неясноти. Използвам интернет от два доставчика и правя nat. Всичко работи перфектно в момента. Единият доставчик предоставя няколко реални адреса, които искам да използвам на устройства закачени на петте порта fast ethernet. На ether2 съм сложил едно от тях, което се nat-ва. Пробвах да дам на портовете, че ether2 е мастър, само, че те са в различни switch-ове и не стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

може, но каква е разликата?

бриджни си портовете към порта на доставчика ти. само че на кой от двата  доставчика и как после ще ползваш втория доставчик? какво ще стане като падне основния ти - този които ти дава реалните адреси? ще пренабиваш адреси на 4-те неща които са закачени на 2-4 порт на рутера ли?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Идеята ти е да може да се достъпват вързаните устройства и през другия доставчик ли? На мен това няма да ми върши много работа, макар, че не е лошо като идея. Ако е с Nat няма ли да се товари много рутера в сравнение с бридж? И другия въпрос е има ли особености при правенето на бриджа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.