Jump to content

Линк под 1км


mshbul

Recommended Posts

Здравейте,

моля за малко помощ. Не съм правил безжични линкове, но се занивам с мрежи и ми трябва понякога.

На въпроса. Трябва да свържа 2 сгради. Имат пряка видимост, макар и съвсем малко над покривите и има някакви въздушни кабели на пътя - тънки. Разстоянието е под 1км. Хубаво е да има 50мбита.

 

Това, което ме притеснява е, че сигнала трябва да мине над 2-3 ламаринени покрива по 200-300 м2. Другото е, че едната сграда е хале от панели, които са метални и аз трябва да сложа устройството на стената точно под покрива, че да не го хване някоя мълния.

 

Мисля да го правя с RB SXT 5HnD

 

Молбата ми е за мнение дали мога да очаквам да има проблеми с връзката при тези условия. Смятам, че ефирът не е особено замърсен, защото няма жилищни сгради близо. Има няколко халета, 2 от които по трасето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ако има пряка видимост не би трябвало да има проблем.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Балгодаря ви за мненията. Надявам се да нямам проблеми.

 

След вчерашния сняг се замислих какво се получава, ако се налепи сняг по устройството дали му пречи на работата. Снощи с тоя вятър и мокър сняг се лепеше много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Направих го и е добре.

 

Първо беше на 802.11,, после пробавах на NSTREAM и се подобри тройно трафика - към 60-70мбита. Гледам, че има и NV2 - дали да го пусна на него?

 

Не съм наясно с тия протоколи - бихте ли дали мнение кой е най-добре.


Въпросният линк си работи, но забелязах, че в едната посока прави 40-50 мбит, а в другата 10-20мбит. 

 

Това ми се струва, че не е нормално. Може ли да ме насочите къде да търся причината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.