Jump to content

Omni Антена за 2.4GHz - Проблем

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Здравейте! Преди време бях правил ето тази антена:http://wireless.gumph.org/articles/homemadeomni.html Тъй като нямах на момента кабела който са ползвали сложих RG-58U като дължината на кабела до sma-r конектора беше 10см.Резултатите бяха - усилване около 5-6дБ колкото фабричната която си купих малко преди това.В крайна сметка останах сравнително доволен!Сега реших да сложа 21 елемента(броя и кабела) вместо 9(както е оргинала)Казаха ми, че се представяла още по-добре!Използвах същия кабел но е с 1,5 метра до конектора..Резултатите бяха отчайващи >:( Въпроса ми е дали кабела има толкова загуби, че дори и да има усилване антената се губи по тоя 1,5метра или просто с повече елементи не се получава както трябва?

Забравих да кажа, че теста е правен на 10метра през 3 железобетонни стени с АP ovislink WL-54-70AP (100mW)

Благодаря!

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Aми 1,5М е поради факта, че неискам АP-то да е навън....Значи съм си загубил времето общо взето...Ще го намаля колкото може и ще пробвам,ако няма подобрение ще го направя с 9елемента като оргинала....

Може да пробвам с този кабел "llc100" но е 5лв/м за разлика от RG-58/U 1лв/м. Дано да има ГОЛЯМА разлика в резултата  8-)

Ето снимка и на оргинала от сайта....

• 2 weeks later...
edemy2001

Aми 1,5М е поради факта, че неискам АP-то да е навън....Значи съм си загубил времето общо взето...Ще го намаля колкото може и ще пробвам,ако няма подобрение ще го направя с 9елемента като оргинала....

Може да пробвам с този кабел "llc100" но е 5лв/м за разлика от RG-58/U 1лв/м. Дано да има ГОЛЯМА разлика в резултата  8-)

Имай в предвид, че по качествените коаксиали имат друг коефициент на скъсяване - "V" - във формулата дадена в сайта. Освен това размерите, които са дадени трябва да се спазят с точност примерно от +/- 2-3%, в противен случай резултатите ще са плачевни. При по голям брой елементи се увеличава и сумата от грешките в размерите, което увеличава и вероятността да получиш лоши резултати. Не случайно в повечето публикации на този тип омни антени в Home Made изпълнение се ограничават до 6 - 9 dBi усилване.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Правих какви ли не варианти.. но не ми харесва!А размерите много се старах да са перфектни:)Както е оргинала се даржи отлично.А това с много то елементи ми казаха, че в силистра някой си го прави и се представя на 8-10Км перфектно но последния елемент който е за съгласуване ако не се лъжа..е по съвсем друг начин направен и е "на късо" даден!Все пак ще се радвам ако някой сподели някой друг тип омни който е тествал ::)

• 7 months later...

първата ми антена правена някога беше точно тази. не помня точно с колко елемента беше, но на тестовете се представи по същия начин по който и 8дби заводско Сенао. а това за 10км с омни .... аз нищо не разбирам от лифи, но .... напушва ме смях.

в момента имам едно работещо омни на покрива и на около 500-600 метра срещо панелка24 с триста зора и отвратителен пинг минават между 600 и 900 килобайта. най интересното е че на скан зад омнито, панелката се вижда, а на обратно НЕ :). поздрави с песента "да ви имам ефира" .

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Омни и прави 10 тина КМ но в слабо зашумен район и клиента не е лаптоп ( примерно ) ами решетъчна 24-26dB :)

Незнам при теб какво става .. но найстина е доста сле като резултат!.. На това разстояние с 2 панелки на миро - 20 мегабита и то през блок! пинг 2-50мс но сигнала беше на -78,80дБ и сега я преместих едната малко по встрани да има идялна пряка видимост... мегабитите не мръднаха но пинга си е 2-3 понякога на 10 стига като почнат много яко торентите.. с 2 сапонерки на 2,4 с атерос :)

• 1 month later...
estqwerty digdice.com

здравейте - темата е малко стара но пък омнитата са ми хоби /супер неуспешно :) /

гледам снимката и си мисля - това е тръба за топла вода заради червената линийка - хвърли едно око, обикновенно имат алуминиева вложка - да не си ползвал точно такава тръби4ка?

За да вземеш някой трябва да даде.

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Добре дошъл във форума първо..Значи не видях никъде да има метални части пробвана е с метал детектор Fisher от доста висок клас и му имам пълно доверие.А проблемите бяха само с много елементната която правих малко на изуст.. за теста и тя нямаше тръба!А тази която е с тръбата се държи много добре за парите си който съм дал..И работи още с един доста голям апартамент където със стандартната имаше забележки.