Jump to content

Някакви идеи за тази ситуация?


stefanchuchkov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Това ми много чудно как се е получило и в крайна сметка няма трафик.

Първата снимка е ап-то на стейшънс показва как се е свързало с клиента на -52, но от другата страна е -65. Всички други показатели са еднакви. Сега в момента прави едвам 30 мб на тх и 70 на rx от страна на ап-то. Ако беше обратното щеше да ме устройва но така......

П.С. Линка е 2 км

post-1494-0-84839700-1383664536_thumb.jp

post-1494-0-41335700-1383664549_thumb.jp

Редактирано от stefanchuchkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси си друг канал, докато започнат да се чуват еднакво. Ако Булетите ти са линк махни Еърмакса на АП-то.

На 2км. с какви антени си та е толкоз слаб сигнала? Провери си пак насочването...

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля че тея булети не са за тоя линк. Преди да ги сменя линка беше с 711-ки -46 сигнал и си беше супер сега направо откачам. Сменявал съм каналите и нищо, сигнала се променя с 1-3 дбм в зависимост от канала но разликата си остава. Напасвах антените ( Булсат-ки) Докарах сигнал 47 от към ап-то и -66 клиент. Разликата си я има винаги каквото и да правя. Реално какво може да му има на клиентския булет, че рх да му е толкова малък. И друго смених клиентския с друг който си работи нормално и пак същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради каква причина махна 711ките и сложи булети?

За 1 месец сменях доставчика ми и тъй като работеше само с убнт ми стреляше с булет м5 и затова ги смених. Беше отдавна и мисля че в началото си работеше добре линка и незнам в кой момент започнаха да се държат така но вече има година и допреди 1 седмица започна да е много малък трафика. сменях канали, настройки и т.н. зацепих го на 60 мб трансмит и вчера когато вкючих нов абонат той нямаше трафик и така започнах пак с някакви смени на настройките. Снощи успях някак си да стигна до 45мб/с и го оставих. Утре като се прибера ще пробвам да въртя антените и ако пак си остане така ще сменям с микротик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си кабелите от облъчвателя до булета. Ако в някой от тях някога е имало вода се държи по този начин.

Кабели няма, директно към облъчвателя е завит.

Как да го провера дали е заминал усилватела ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си проберил другото остава да е дефектен усилвателя, то и като гледам са бая старички :) а на UBNT радиочаста кара 2 до 3 години 8) гори им или входа или изхода та правим после от две едно :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези са на година и половина, а проблема е от 1 година с този сигнал. Просто скоро е станал по-малък трафика. И ако се прецакват толкоз бързо как още се продават незнам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сложи един друг за проба. Иначе няма как да не работят ако са наред на 2км.

Нищо си им няма на булетите... имам от чистите 5ци и 2ки от както са излезли в България и не са спирали и за миг :)

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.