Jump to content

за клевър суича на неомонтана ?


Велин

Recommended Posts

  • Администратор

ss7 видях в блога ти една темичка отностно тоя суич и чипсета му , писал си ми да префлашна .. ама някой правил ли го вече това префлашване .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Аз съм префлашвал само на Смарт суича , но операцията е същата - дръпваш си/ редактираш бин файл и го записваш с пико-ип свързан към суича.

В Документацията на ртл8316 пише в на коя позиция какви днни трябва да има, че да се разреши RCP .

Пробвай, не можеш да го повредиш с тая операция, само преди това си запази оригиналното съдържание на ЕЕПРОМА

Погледни първо тук:

http://openrrcp.org.ru/wiki/rtl8316b

дали чипа позволява. Там мисля има и бин файл за запис е ЕЕПРОМ-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PicoIP е нужно само за първоначално инициализиране на clever switch.  После си го управлявам по мрежата БЕЗ PicoIP :)

Как го правиш този номер ? Аз тези дни ще се мъча да му бъркам в EPPROMA за да му отключа функциите за управление по LAN-a.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи забождам PicoIP към суича, и го ресетвам на дефоулт през ПикоИП-то. Тогава се появява възможността за управление през ЛАН без ПикоИп. Управлявам го със софтуер от следния сайт :http://compex.com.ru/index.php?id=4&l=2&il=13

и от там свалям от линка "Драйверы и утилиты"

Дано да стане, правил съм го отдавна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи забождам PicoIP към суича, и го ресетвам на дефоулт през ПикоИП-то. Тогава се появява възможността за управление през ЛАН без ПикоИп. Управлявам го със софтуер от следния сайт :http://compex.com.ru/index.php?id=4&l=2&il=13

и от там свалям от линка "Драйверы и утилиты"

Дано да стане, правил съм го отдавна :)

Благодаря, че сподели това   ::) Ще го прабвам още тази вечер. Този софтуер май е подобен на този който беше дал SS7 в един от блоговете си.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

сблъсках се с много странен проблем , пико ип не намира клевър суича и дава това съобщение , пробвах и с други кабелчета за връзка и общо 2 модула с 3 суича все тая .. явно нещо испускам

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а pico s kakyw firmware е ?

Нямам практически опит с CS8 (утре очаквам да получа няколко и да пробвам).Но това което прочетох в документацията е че PICO trqbwа да бъде със фирмуер който поддържа CS8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

мда смених фърмуера на пикото ресетнах суича , в архива с бин файла има обяснение и пишеше също че с този фърмуер не се поддържа WinTic програмата , настройки могат да се правят само през уеб интерфейса , интересното е , че не можах да си изкарам порт статуса през уеб та както и да е ..

След тази процедура суича може вече да се аксесва без Пико ИП а само с програмката на Ралтек за която SS7 беше писал и да се правят настройки , интересното е , че пак не ми отчете коректно статуса на портовете , и дава , че има 16 порта :)

и друго ми направи впечатление , неомонтана имаха един интерфейс за управление на Tiny IP през линукс сървър , някои от опциите на Pico IP общите настройки примерно, също не са достъпни през там.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ами чипа е 16 портов , само дето 8 порта не се ползват :)

Иначе за статуся нямам идея , кат ми остане време ще си поиграя с един суич и ще пиша

мда смених фърмуера на пикото ресетнах суича , в архива с бин файла има обяснение и пишеше също че с този фърмуер не се поддържа WinTic програмата , настройки могат да се правят само през уеб интерфейса , интересното е , че не можах да си изкарам порт статуса през уеб та както и да е ..

След тази процедура суича може вече да се аксесва без Пико ИП а само с програмката на Ралтек за която SS7 беше писал и да се правят настройки , интересното е , че пак не ми отчете коректно статуса на портовете , и дава , че има 16 порта :)

и друго ми направи впечатление , неомонтана имаха един интерфейс за управление на Tiny IP през линукс сървър , някои от опциите на Pico IP общите настройки примерно, също не са достъпни през там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

неща които забелязах последно .. пробвах 2 суича и явно всички са с еднакви мак адреси , това за статуса на портовете си работи само че портовете не отговарят на подредбата , много кофти са ги наместили ..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи забождам PicoIP към суича, и го ресетвам на дефоулт през ПикоИП-то. Тогава се появява възможността за управление през ЛАН без ПикоИп. Управлявам го със софтуер от следния сайт :http://compex.com.ru/index.php?id=4&l=2&il=13

и от там свалям от линка "Драйверы и утилиты"

Дано да стане, правил съм го отдавна Усмихнат

Софтуера, който съм посочил работи коректно, за разлика от софтуера, цитиран от SS7. Наистина показва, че портовете са 16, но се взимат под внимание само първите 8.

MAC адреса се сменя през PicoIP. Трябва да са с различни адреси, защото командата Reboot ги рестартира всички накуп :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

С другия софт нещата са още по объркващи , даде ми даже 24 порта + 2 допълнителни .. много страно , напръв поглед и двете изглеждат еднакво , нямах много време да се занимавам скоро ще пусна скийншот .

Мак адреса се подмени без проблеми :).

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Добре де, защо при мен не става номера  :( Упгрейдвам си PicoIP-то за да може да чете clever суича.След което го чета  през web без никакви проблеми. Задавам му default настройки ,но след това не ми се отклюват функциите за управление по LAN-a  :-/ Просто програмките не могат да го видят че е в мрежата.

P.s между дрегото гледам че неомонтана яко са свалили цените  :)

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.