Jump to content

Въпроси от начинаещия


bavareca7777

Recommended Posts

smacker Не се сърди... изчел съм всеки твой пост много внимателно но така представини нещата с технически обеснения чесно ти казвам че съм много далече от тях. Някой ден със сигурност ще мога и да те разбирам с тези обяснения но точно сега не е този момент.Че ще чета ще чета и няма да се окажа защото наистина искам да се на уча но ще ми трябва време.

Медия конвеертор по 2 влакна: По едното влакно приема а по другото изпраща. От другата страна на оптиката трабва да има същият конвертор който по първото влакно предава а по второ приема.

Представи си меден кабел между два суитча. Използват се 2 от чифтовете на кабела. По единият чифт се предават данните, а по вторият се приемат. Това са двете влакна които са между медия конверторите.

Медия конвертор по едно влакно: Приема данни и предава данни само по едно влакно, като използва различна дължина на вълната за приемане и предаване. При това положение от едната страна се слага конвертор, примерно, тип "А" а от другата - тип "Б". Като А предава на дължина на вълната 1550nm и приема на 1310nm. А пък "Б" приема на 1550nm и предава на 1310nm.

Ето тук е описана каква е разликата но за съжаление както казах и по горе далече съм още от тези "дължина на вълната 1550nm и приема на 1310nm. А пък "Б" приема на 1550nm и предава на 1310nm."

Съжалявам ако съм те обидил с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.