Jump to content
  • 0

Помощ за твърде начинаещ


Dani M

Въпрос

Здравейте. Нямам опит с тези устройства, а и не разбирам колкото вас, даже изобщо. Но имаме къща и ползваме 5 компютъра и много безжични устройства и просто ми омръзна да рестартирам рутери. Бях с тп-линк 1043 и други устройства със стоков и не стоков фърм, но нещата не се получават, просто не искам вечер когато не ми се става от леглото да рестартирам каквото и да е. И си взех 2011uas-2hnd-in и искам просто един интернет, по-натам ще чета да се образовам малко по малко какво бих могъл да правя с него. Но сега искам да го пусна и да работи. Дръпнах си winbox, влязох през него, после видях че има и уеб интерфейс и влязох и от там. Ок, не знам как се конфигурират портовете, но искам за момента да е втори рутер, т.е. да си взима dhcp автоматично на порта, и на друг порт и на уай-файа да има нет. После ще го сложа като основен, но за момента правя проби за да успея поне така да го пусна, без да спирам нета на всички, та така, моля за помощ. как по дяволите да тръгне това чудо. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

http://itservice-bg.net/?p=674  малко инструкции

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

просто го включи към лан-а на основния ти рутер на първи порт - който се явява WAN

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Блгагодаря. Нека ви кажа междувременно какво стана. Аз там и го бях свързал, но не искаше да тръгва, тогава гледах настройките от Quick Set и смених на някаква друга, която не помня точно, HOME AP, и дадох някакви настройки да си взима всичко автоматично и нета тръгна. Но като тръгна аз вече не се връзвах с Рутерборда, ами той беше като суич и директно се връзвам все едно с моя си домашен рутер и ИП-то ми е 192.168.1.2, като въобще не мога да отворя с уинбокса или без него на рутерборда интерфейса. Изчаках така известно време и накрая изключих рутера от контакта и го включих и спря и интенета и всичко. Сега не мога да се вържа към рутера, пък и нет не пуска. НЕ знам какво стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

по добре хвани някой колега да ти ги настрои за 2 мин и си изтри уинбокса след това ;D

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря. Ще чета. А някой може ли да ми каже как да  си го ресетна рутера. Версията на ОС-то е 6.1. Освен на всички писали в темата, искам да благодаря и на  111111!


Всъщност аз бях оплескал всичко. Всичко се оправи благодарение на гореописания човек, на когото благодаря!

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.