Jump to content

Въпрос за захранвания


jordan_ruse

Recommended Posts

 Здравейте. Имам IBM eServer xSeries 226 който е с 2 броя по 514вата redundant захранвания.https://www.google.bg/search?q=artesyn+power+supply+2x514w&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=fitbUqDdBcXTtAbfxYDIAw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=648&dpr=1#q=artesyn+power+supply+2x+514w&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=KLO2NxuJ7c9pwM%3A%3BlqbHk3f1tXiSuM%3Bhttp%253A%252F%252Fi262.photobucket.com%252Falbums%252Fii97%252Fnel_on98%252Fartesyn7000758-0002.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.tipidpc.com%252Fviewitem.php%253Fiid%253D26724606%3B800%3B344

 

 Въпроса ми е, има ли начин да се впрегнат двете захранвания да работят едновременно че много скоро няма да ми стигат 514 вата. някой пробвал ли е да натожари повече от колкото може подобна техника ? Благодаря.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да се правя на разбирач,ама все си мисля че машината е сметната за толкова Вата ,колкото са захранванията,а това че са 2 не значи че консумира 1028 Вата,а едното седи в режим "Backup" , Това съм забелязал на 2 от моите машини.Даже едната е със сходни данни като твоята само че е HP ,даже като гледам снимката и захранването е същото (на външен вид де...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 от това което виждам и от "забава" която съм си правил знам че едното седи и чака другото да спре или да бъде извадено насилствено докато работи :)

реално никога не съм ги виждал да работят заедно което е и причината да пусна тази тема. Предполагам че ако в един момент захранването увисне ще спре, ще се пусне второто което е бекъп, ще се напъне и то и компютъра просто ще изгасне. което не ми харесва като идея но не зависи от мен това :). ТА някой който е виждал нещо от изброеното по горе ще сподели ли мнение. 10q

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на машина HP не съм виждал кое захранване колко работи и дали едното стои само за бекъп, но на fujitsu primergy работят и двете и си разделят консумацията на 2. не съм сигурен какво ще се получи при теб ако ти трябва повече ток и двете заедно успеят да го постигнат, но в един момент едното умре. компа ще изтрещи :)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колега преди време измервахме консумацията на HP, Dell и IBM сървъри с 1 и 2 захранвания.

Като цяло, консумацията им беше на 50% от възможностите на 1 захранване.

Когато работеха по 2 захранвания - консумацията се повишаваше с 10-20% (сумарно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

При редунантни захранвания винаги се ползва едното а второто седи на phantom load демек Standby

като идеята е че двете са пуснати в различни вериги примерно на втора генераторна верига 

но машината е изчислена да си работи само на 1-то захранване без проблем

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-170-0-24156800-1381746651_thumb.jpg

това се вижда на фуджитсу сървър

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Евала на Сименса, но IBM като цяло за пореден път ме разочарова :(. Голямата консумация идва от двете видео карти 7870 който са вътре. Случи се точно това което предположих. След като издъхне първото захранване, второто прави опит да тръгне и диодите за прав ток на захранванията огасват и тръгват след вадене от контакта.

 

 седя и си мисля ..... какво аджаба ще стане ако помогна на 12-те волта на захранването с нещо външно..... например 50 ампера акумулатор ??!?

 

 чувал съм от колега как е правил опит да пусне 2 захранвания на едно дъно с една /3870/ карта и се запалили някакви писти по дъното :))) явно нещо трябва да се синхронизира, което граничи с невъзможното.

 

 Очаквам всякакви коментари, идеи и др. поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Няма как да запали нищо по дъното защото картите са със захранване външно а без него не пали видеото

а и ако искаш да мъчиш дъно с повече видеокати се ориентирай към DELL

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 колега не смятам че ще го мъча при положение че е създадено да носи 3 видео карти на 16х слотовете си. относно делл .... не знам какво имаш в предвид, но ще проуча. и в един друг форум едни колеги ме убеждават че няма проблем да пусна компютъра с едно захранване а видеотата с друго, но мисля да събера много информация преди да предприема действия с поялник в ръка, защото ми струва много парици тая машина и не желая да си правя експерименти. .... лелеее не мога да повярвам че това го написах аз ... аз който пуска и прави какви ли не идЕотщини :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

само масата (-) да е една обща и става едното захранване да е за видео а другото за другите неща ..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро се преориентирай към качествено захранване :)
Като примерно Seasonic 850+ W Gold/Platinium серията - там вече според джЕба.
Държи 4 броя 7950 + дъно , CPU, HDD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

само масата (-) да е една обща и става едното захранване да е за видео а другото за другите неща ..

при маркова машина няма как да стане захранванията не са модулни трябва рязане и преправяне

 

По скоро се преориентирай към качествено захранване :)

Като примерно Seasonic 850+ W Gold/Platinium серията - там вече според джЕба.

Държи 4 броя 7950 + дъно , CPU, HDD

от копачи оптимисти само обяви за разпродаване на техниката блажиме косъма

от такъв се сдобих с кутия HAF за 90 кинта в гаранция и кутия

неможете да избиете тока от копане освен ако не сте отбили реката през вашия вец

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземайте си ASIC-ци, стига хранихте енерго разпределителните дружества :) (има ASIC вече и за scrypt).

 

PS.

По-голяма далавера има в търгуването със криптовалути (ако сте търпеливи) от колкото да ги копаеш :)

Редактирано от Networker
  • Харесай 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

 от това което виждам и от "забава" която съм си правил знам че едното седи и чака другото да спре или да бъде извадено насилствено докато работи :)

реално никога не съм ги виждал да работят заедно което е и причината да пусна тази тема. Предполагам че ако в един момент захранването увисне ще спре, ще се пусне второто което е бекъп, ще се напъне и то и компютъра просто ще изгасне. което не ми харесва като идея но не зависи от мен това :). ТА някой който е виждал нещо от изброеното по горе ще сподели ли мнение. 10q

колегата е много прав - чист backup е това 2-рото захранване.

 

Да ги направиш и двете да работят "както трябва" - мн трудно а и ако не е читаво - адиос сървърикос !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.