Jump to content

рестартиране с GSM


Велин

Recommended Posts

  • Администратор

драснах една статия по въпроса, че и без това на един колега му трябваше

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    7

  • Велин

    6

  • ArMaDa_MaStEr

    4

  • px1

    3

Не е ли по-добре да се свърже на мястото на вибрацията оптрона.И защо тоолкова сложна схема ?!

Мисля, че на мястото на вибрацията е по-лесно най-малкото заради това, че там е постоянно нивото на напрежението!

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам една сестема, но не помня вече от къде я купих. GSM и платка с 8 релета. Работи на следния принцип. Ако GSM-а получи SMS със съдържание 11 пуска първо реле, 10 спира първо реле, 21 пуска първо реле, 20 спира второ и тн. Ползвах го на една далечна точка да си рестартирам произволно радиата там. Някой ако иска може да издиря от къде го бях взел.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не е ли по-добре да се свърже на мястото на вибрацията оптрона.И защо тоолкова сложна схема ?!

ами може и на вибрацията разбира се :) стига телефона да я има , схемата не мисля, че е сложна тоз кит го имах постоянно под ръка :) много по - добре е от нахвърлен монтаж :) работи си много стабилно иначе дори я бях направил поне два пъти да звъни за да се ресетне

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Мисля, че на мястото на вибрацията е по-лесно най-малкото заради това, че там е постоянно нивото на напрежението!

някои телефони нямат в монюто си опция за изключване на вибрация при смс или при рестартиране на телефона, все пак трябва да сме сигурни че няма да се включва при други обстоятелства

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си но аз където ползвам такива системи са забранени смс те както и номера го знам само аз... :) Това си е доста наложително..Според мен трябва да се помисли за по интелигентна система.. някъде бях гледал гсм модули под формата на гола платка и от там вече си правиш каквото ти е кеф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Прав си но аз където ползвам такива системи са забранени смс те както и номера го знам само аз... :) Това си е доста наложително..Според мен трябва да се помисли за по интелигентна система.. някъде бях гледал гсм модули под формата на гола платка и от там вече си правиш каквото ти е кеф

еми нали тук си говорим за хоум мейд и лоу кост :) , иначе в сайта на млад конструктор имаха някаква система за аларма с гсм .. ако се помисли може да стане и за ресет

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Ползвам GSM рестарт от доста време.Работя с модулите на фирма БСМ защото имат изтриване на sms след прочитането му.Тези устройства имат две релета по 10А но аз слагам външно за 40А(по малко искри).Недостатък на схемата е че за да е евтино (10 лв на 12 месеца) сменям картите всяка година (иначе 10 лв на 6 месеца).Модула има 4 входа които могат да се четата с SMS или прослушване.Ако искате пожече инфо питайте.На сайта на фирмата модула не го предлагат.Струва около 75-105 лв. според количеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има готов продукт отдавна с проверка дори дали има ток. Всичко става с набиране на номера и интерактивно. Натисни 1 да рестартираш 1, натисни 2 и т.н. Задръж захранването. Има ли захранване? Мой познат ги прави, но ние ползваме още по-старите версии и не сме минали на новата. Проверката за ток обаче е ценна екстра.

Ето неговото обяснение на възможностите в един друг форум:

"Връзката е през GSM. Управляват се 4 или 8 изхода. Може да се "прочете" състоянието на всеки изход, както и на няколко входа. Налични са няколко потребителски-програмируеми режима на работа. Защитата на устройството е с парола. Управляват се независимо един от друг всички изходи. При работа с UPS може да се провери наличието на мрежово захранване. Съвместимо е с GSM - апарати, които могат да работят едновременно на зарядно и handsfree и имат auto answer. Командите се задават с цифрови комбинации. Обратната информация се получава с определени тонове.

Подходящо е за управление и рестартиране на отдалечени комуникационни или други устроиства. "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има готов продукт отдавна с проверка дори дали има ток. Всичко става с набиране на номера и интерактивно. Натисни 1 да рестартираш 1, натисни 2 и т.н. Задръж захранването. Има ли захранване? Мой познат ги прави, но ние ползваме още по-старите версии и не сме минали на новата. Проверката за ток обаче е ценна екстра.

Ето неговото обяснение на възможностите в един друг форум:

"Връзката е през GSM. Управляват се 4 или 8 изхода. Може да се "прочете" състоянието на всеки изход, както и на няколко входа. Налични са няколко потребителски-програмируеми режима на работа. Защитата на устройството е с парола. Управляват се независимо един от друг всички изходи. При работа с UPS може да се провери наличието на мрежово захранване. Съвместимо е с GSM - апарати, които могат да работят едновременно на зарядно и handsfree и имат auto answer. Командите се задават с цифрови комбинации. Обратната информация се получава с определени тонове.

Подходящо е за управление и рестартиране на отдалечени комуникационни или други устроиства. "

Може ли малко подробности за това устройство - цена и от къде може да се купи?

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.