Jump to content

Безжична мрежа на 15 км !! ???


bojankov

Recommended Posts

Здравейте,искам да ви попитам за изграждане на безжична мрежа на растояние 14-15 км.по въздух.

   Извинявам се но искам да кажа в началото,че съм почти ЛАЙК в тази насока и моля някой ако реши да отговори да го направи на съвсем разбираем език,и естествено на всеки който е помогнал му се обещава бира на корем мине ли покрай град Кюстендил :) :) :)

Ситуацията е следната: АЗ живеем на село и естественно интернет НЯМА,имам приятел който живее на около 14-15 км.въздушно от мен и има ПРЯКА видимост към мен,доставчика на него на интернет е Макс Телеком /безжична мрежа-понеже е на село и той :) :) :) / при него сме сложили рутер   ''Air Live WL 5470 AP'' и сателитна антена с облъчвател на 2.4 Г.хц./домашно производство/,при мен е подобна конфигурация и ''системата'' работи доста задоволително ОБАЧЕ рутера който изпраща често забива и се налага рестартиране.Искам да попитам с какво мога да заменя рутера най-вече който изпраща сигнала и съответно облъчвателите???

   Благодаря предварително на всеки помогнал информационното затъмнение да се махне о едно затънтенно село ! ! !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко опира до парата зависи те какво имат налично сателитни антени и какви облачватели инак идеята за булет м2 е добра

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и обикновени да са щом до сега е било с аирлайва с булета ще се роди! особено ако няма и много кабел до облъчвателя.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм над 5 години ''Air Live WL 5470 AP'' на поне 5-6 линка и НЕ ЗАБИВАТ!

 

1.Възможно е да не сте ги захранили достатъчно стабилно , ако захранването е по FTP кабела!

2. Опитайте да смените фърмуера с по нов.

3. Другото решение е PicoIP да го рестартира автоматично, като следи дали работи линка.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да ви попитам за изграждане на безжична мрежа на растояние 14-15 км.по въздух.

   Извинявам се но искам да кажа в началото,че съм почти ЛАЙК в тази насока и моля някой ако реши да отговори да го направи на съвсем разбираем език,и естествено на всеки който е помогнал му се обещава бира на корем мине ли покрай град Кюстендил :) :) :)

Ситуацията е следната: АЗ живеем на село и естественно интернет НЯМА,имам приятел който живее на около 14-15 км.въздушно от мен и има ПРЯКА видимост към мен,доставчика на него на интернет е Макс Телеком /безжична мрежа-понеже е на село и той :) :) :) / при него сме сложили рутер   ''Air Live WL 5470 AP'' и сателитна антена с облъчвател на 2.4 Г.хц./домашно производство/,при мен е подобна конфигурация и ''системата'' работи доста задоволително ОБАЧЕ рутера който изпраща често забива и се налага рестартиране.Искам да попитам с какво мога да заменя рутера най-вече който изпраща сигнала и съответно облъчвателите ???

   Благодаря предварително на всеки помогнал информационното затъмнение да се махне о едно затънтенно село ! ! !

 

 

Ако ми кажеш за кое село става на въпрос ще мога да ти помогна много.

Редактирано от stefanchuchkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,много благодаря на всички който се включиха в темата и се опитвап по един или друг начин да помогнат.Сега говорите за булети може ли да се конкретизирате за марка модел мощност на каква антена може да се сложи,имам едни предръсъдаци за булетите,понеже тук в нашия край има хора който изграждат безжични мрежи,естествено до нашето село не искат а и не споделят много много как го правят :) :) :) но те преди около 1 година преминаха на булети и сега ги сменяват даже предполагам са ги сменили вече всичките с нещо много подобно на булет но е mikrotik,а иначе съм виждал по една шепа булети които не работят,сега каква марка модел или там каква е била причнита за смяна не знам конкретно но за да ги сменяват нещо не е така!

Благодаря още един път за всички мнения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Неправилната експлоатация води до преждевременна замяна ;)

Mikrotik Groove е вероятната алтернатива

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.