Jump to content
  • 0

45-50M  на 2.4Г турбо , nstreme


SS7

Въпрос

  • Собственик

Тествано в реални условия. Без *пряка видимост* . 2.4 турбо. карти EPI-3601S , 1Ghz P3 . Разстояние около 5 км.  Една пач антена и една параболична 90 см. nstreme . Калпав ефир (има поне 10 АП наблизо)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Ти изби рибата с това.  ;D

Браво.

Никога не съм мислил че на 2.4Ghz може да се постигне това.

Все съм мислил че това са само теоретични скорости.

С това микротик още веднъж показва на какво е способен NStreme.

Браво.

п.с. в реални условия т.е. истински трафик /p2p, ftp, skype/ как ли ще се държи .... Между другото как ли ще се чустват другите AP-та наблизо ... турбото маи заема 2 честотни ленти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Не искам да си зашумявам сам ефира, щото на тоя ПОП имам още 3 антени на 2.4. Но тая нощ ще пусна част от трафика (около 30М) през тоя линк и ще докладвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Ти изби рибата с това.  ;D

Браво.

Никога не съм мислил че на 2.4Ghz може да се постигне това.

Все съм мислил че това са само теоретични скорости.

С това микротик още веднъж показва на какво е способен NStreme.

Браво.

п.с. в реални условия т.е. истински трафик /p2p, ftp, skype/ как ли ще се държи .... Между другото как ли ще се чустват другите AP-та наблизо ... турбото маи заема 2 честотни ленти.

Като го пробваме ще пишеме иначе теста го видях с учите си и аз клепчах като теб

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

с по добри антени гаранция и пинга ще падне и загуби няма да има , не знам през какви препятствия минава . :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Как така без видимост ?

Какви са припятствията ?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Ами не се виждат антените една друга .

Препятствия - къщи, 1-2 блока , а предполагам и малко баир.

Изобщо, не само антената не се вижда, не се вижда и нищо около нея в радиус 2-3 км.

Пълен  NLOS , обаче обърни внимание на картите и антената. Имам доста добра !?! EIRP . Не ми се смята колко,  но е далеч извън всякакъв норматив .

Линка беше тестов, и не е в експлоатация ! :)

Как така без видимост ?

Какви са припятствията ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Нямаше загуби. Тези от шота са от промяна на параметрите на картите и съответното разкачане и закачане .

с по добри антени гаранция и пинга ще падне и загуби няма да има , не знам през какви препятствия минава . :)

п.с

Както разбрахме вече  тези карти харчат доста ток и при някои дъна микротика забива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тествано в реални условия. Без *пряка видимост* . 2.4 турбо. карти EPI-3601S , 1Ghz P3 . Разстояние около 5 км.  Една пач антена и една параболична 90 см. nstreme . Калпав ефир (има поне 10 АП наблизо)

Добре е да споменеш каква точно е тази "пач антена и една параболична 90 см", за да се ориентираме във възможностите им. Дайте повече подробности,ако е възможно, защото при друг терен и същото разстояние може да не се получи същия ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Пач антената е MS2415 na anteni.net , параболичната си е обикновена параболична със облъчвател за 2.4 от anteni.net .  важното в случая сигнала да е около -60 dB , а не точно с каква марка антени е постигнат.

Добре е да споменеш каква точно е тази "пач антена и една параболична 90 см", за да се ориентираме във възможностите им. Дайте повече подробности,ако е възможно, защото при друг терен и същото разстояние може да не се получи същия ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.