Jump to content
Велин

кутия за wifi

Recommended Posts

Велин

изнесох темата тук:

kouti8_909.jpg

Да така е долния вкарва горния издухва.

Проблем за мен е само влагата как ще се спира.

влагата наистина от терена много варира, там където е работило това сигурно е доста по топло отколкото при нас, мисля си, че трябва да има термодатчик за да изкл на вентилаторите когато е по - хладно, по принцип самата дънна платка при работата си отделя някаква минимална топплина от компонентите която до някаде спира влагата , и не се получава конденз .

Наскоро попаднах и на един каталог за срейове Контакт , там има интересни решения притив влагата.

Примерно вижте Fluid101, Silicone72, Plastik70 , Urethan71(изолиращи и против влага)

иначe ако се ползват пластмасови кутии ми грабна окото и друг спрей EMI35 (за екраниране срещу ел. смущения- оставя медно проводимо покритие)

vtbg59

Това ползвам(този тип)

Please login or register to see this content.

алуминиева, херметизирана, влагоустойчива,размери - 255 x 144 x 68 mm ,това е за жалост най-големия размер.Тази с импровизираната вентилация направо е убиец ,трабва да си смел и безотговорен и да искаш електриника да работи вътре( по точно навън!!!!).Вече писах как се охлажда ако е нужно,добрата електроника държи мин. -20 дo 55 C и няма активно охлаждане.  (това е и оговора към г-н Лазаров точно в такива кутии има АР Cisco 350 на по 3 г. без грам проблем Никога не са забивали,няма рестарти-едиствено от енергото като паднат и ups'ите)

Тодор Лазаров

А може ли да покажеш как е Вентилираш.