Jump to content

накой ползва ли варистори?


Велин

Recommended Posts

  • Администратор

от известни наблюдения разбрах, че тия ДЦ-дц захванвания за лан пукат от пренапрежение на входа , реших да им слагам по един варистор , не намерих много мощни варистори

http://www.mt1components.com/catalog/product_info.php?cPath=5701_22302&products_id=5370

някой мислил ли е какъв ще е ефекта от такова нещо.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, явно си 'стара кримка ' щом се сещаш за варистор ,но решението е ценер като зависи до колко реално ти държат захранванията(платките).Старите ми захранвания нямат такъв ценер на входа но призводителя дава гаранция 120 волта , новите имат ценер на 100-110 v но по думи на производителя до 200 v издържа(зависи от ключовия CMOS транзистор).Така , бодваш по един ценер и си готов на първите 100-120м трасе имаш активно съпротивление на кабела 5-10 ома(зависи и какъв кабел покзваш примера е за мед 0.51 той е с минимални съпротивление) при използване на 2х2 ,и реално ако скочи напрежението се получава парамертричен стабилизатор.Моето решение е стабилно(стабилизирано)напрежение от самото захранване (DC) a ценери да си има по захранванията(платките) пазят при гръмотевици.Използвам захранвания на Неомонтана (само 2 модела(SMPS05HCP и SMPS1HCP)  прочети за последната реализация добри са доволен съм от тях като работа и цена).Успех.

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

аз съм сложил на всичките импулсни по два варистора 110В - от всеки проводник към земя.

досега няма нито едно изгоряло захранване. Всъщност тия към които си се спрял вършат работа , аз слагам 10D121K - 75-100V

от известни наблюдения разбрах, че тия ДЦ-дц захванвания за лан пукат от пренапрежение на входа , реших да им слагам по един варистор , не намерих много мощни варистори

http://www.mt1components.com/catalog/product_info.php?cPath=5701_22302&products_id=5370

някой мислил ли е какъв ще е ефекта от такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Здравей, явно си 'стара кримка ' щом се сещаш за варистор ,но решението е ценер като зависи до колко реално ти държат захранванията(платките).Старите ми захранвания нямат такъв ценер на входа но призводителя дава гаранция 120 волта , новите имат ценер на 100-110 v но по думи на производителя до 200 v издържа(зависи от ключовия CMOS транзистор).Така , бодваш по един ценер и си готов на първите 100-120м трасе имаш активно съпротивление на кабела 5-10 ома(зависи и какъв кабел покзваш примера е за мед 0.51 той е с минимални съпротивление) при използване на 2х2 ,и реално ако скочи напрежението се получава парамертричен стабилизатор.Моето решение е стабилно(стабилизирано)напрежение от самото захранване (DC) a ценери да си има по захранванията(платките) пазят при гръмотевици.Използвам захранвания на Неомонтана (само 2 модела(SMPS05HCP и SMPS1HCP)  прочети за последната реализация добри са доволен съм от тях като работа и цена).Успех.

да точно тез модели на монтанските имат трансил диоди по за 110 волта 2 броя в греца на входа така всъщност предпазват от пренапрежение на входа :) .. ама когато бяха гръмотевиците едно такова му окъсиха ценерите но иначе захранването е невредимо.

хубаво е както сс7 казва да се връзват към земя .. но не на всеки суич има кол. Това с високото напрежение и заземяването е пипкава работа , доколкото съм чувал лошото заземяване създава повече проблеми отколкото ако няма никакво :)

скоро може да си направя един тест с варистор захранване и автомобилна бобина.. според мен трябва да има и един вид въздушен разрядник на самата платка .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.