Jump to content
  • 0

Отдалечен достъп с Winbox


Todorgit

Въпрос

Зрадавеите,

       нов съм тук искам да попитам. Исналирах микротик има две лан карти 1 Wan с dhcp клиент 2 няма ip  има само дигнат PPOE server от върте си влизам по мак. Ако може да ми кажете какво да направя за да мога да го достъпвам от вън. Ip от доставчика е публично.

                                                                                                                                                              Благодатя предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

просто във winbox-а трябва да напишеш реалния адрес на рутера си.

предполага се също че може да имаш защитна стена която да спира достъпа (прегледай и поправи ако се налага)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам ping като го напиша направо в броъзер го отваря но ми иска потребителско име и парола като ги напиша ми дава че са грешни а с winbox  ми казва че не е намерен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

провери си за всеки случай името и паролата дали наистина не са грешни,

задай на winbox да ти запамети името паролата и името на връзката (коггато се връзваш отвътре по МАК) и просто промени адреса на сървъра. така ще си сигурен че не бъркаш паролата

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря ще пробвам довечера ако нещо не стане ще пиша пак


Така значи пробвах това което ми каза потребителско име и парола са верни като се закача на същия суич на който е вана мога да го отварям само по мак по ИП не ми дава. Направил съм скрин на рутера.

post-3549-0-65853800-1379580646_thumb.pn

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

доставчика ти те блокира.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е как си имал интернет?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е как си имал интернет?

значи суичовете на неомонтана като забият на 10мб минава трафик но портове и услуги от вида на ДВР камери VPN не работят 

Редактирано от Todorgit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

здравейте колеги аз имам същият проблем с тика ми моделът му е RB1100x2 Dual Core и реално си влизам с уин бокса по мак,но когато се опитам да се свържа от отвън ми дава грешка и ми изписва че рутера не е намерен .Някакви идеи ако може да ми кажете как да се справя???!!!!!!Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

къде отвън, отворил ли си му портовете за да може да се свържеш? отвън по мак адрес не можеш да се свържеш трябва ти реалния ИП адрес на рутера 

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ами отвън ще рече примерно аз съм в София а тика ми е във Варна пробвам с реалния адрес който ми е на тика и ми дава грешка също така пробвам с no-ip.org и пак ме изхвърля.Не мога да си обясня защо може би нещо с защитната стена не е добре.а що се отнася до портовете те са си отворени.някакви съвети???? :-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

ами отвън ще рече примерно аз съм в София а тика ми е във Варна пробвам с реалния адрес който ми е на тика и ми дава грешка също така пробвам с no-ip.org и пак ме изхвърля.Не мога да си обясня защо може би нещо с защитната стена не е добре.а що се отнася до портовете те са си отворени.някакви съвети ???? :-

трябва да имаш на микротика следното правило

/ip firewall filter
add chain=input comment=winbox dst-port=8291 protocol=tcp

което да е на първа позиция т.е. да е с номер 0

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

сега вече се получи явно имам още какво да уча за борда благодаря за съвета приятелю,надявам се че не съм те отегчил с въпросите си!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хм. то дотук ясно. Аз си влизам също. Обаче оня ден сложих за тест и настройки втори МикроТик след главния от който си получава и IP-то. Главния го достъпвам от вън. Но вътрешния как ще стане. Не че съм опитвал или имам нужда да го зяпам засега, но по принцип? Щото уинбокса винаги отваря през 8291 и не може да се променя за вътрешен рутер. Тук как ще стане номера през един и същ статичен и реален външен адрес да отварям и вътрешния?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.