Jump to content

Да покриваме ли антените ???


Тодор Лазаров

Recommended Posts

От опита който имам 5 годишен.

Стигнаш до убеждението че качествения монтаж е от голямо значение.

1.jpg

2.jpg

Ето как не трябва да се оставя антената:

Влагата винаги може да ви създаде проблем !!! Повярвайте ми ...

Вярно по скъпо ще Ви излезе но после ще си спести много труд и нерви. /Авариите винаги стават в лошо време/

3.jpg

доста интересна е и тази антена:

cassegrain_small.jpg

CE038400FG0030.gif

пробваш я херметизирана е и не е скъпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Молко спорен въпрос. От моя личен опит (4 години) мога да кажа, че ако се монтират правилно антените няма смисъл да се покриват. Главното трасе ми е на една вила на майната си в гората и вече повече от година не съм се качвал да видя какво става  :) Антената е 160 см, а вятъра си е приличен там. Номера е добре да се изолира от влага. Да се ползват качествени силикони, а не от тези който се напукват след някоко месеца. Аз лично в последно време започнах да използвам едни червени силикони който ги дават за гарнитури на автомобили. Чувал съм че белия силикон го ядяли врабчетата  :-?

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Молко спорен въпрос. От моя личен опит (4 години) мога да кажа, че ако се монтират правилно антените няма смисъл да се покриват. Главното трасе ми е на една вила на майната си в гората и вече повече от година не съм се качвал да видя какво става  :) Антената е 160 см, а вятъра си е приличен там. Номера е добре да се изолира от влага. Да се ползват качествени силикони, а не от тези който се напукват след някоко месеца. Аз лично в последно време започнах да използвам едни червени силикони който ги дават за гарнитури на автомобили. Чувал съм че белия силикон го ядяли врабчетата  :-?

Ами зимата. Моите като са на 2000 м надморска височина, целите стават в лед (особено около облъчвателя).

p4.jpg

Kула Снежанка 2000м зимата. Снимката е взета от блога на maxtelecom. Но така е от както си помня. Още повече че това е южната страна от северната е още по-зле.

А ако са покрити е много по-добре.

За силикона не споря, Аз ми слагам бишоп /каучук/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

доста интересна е и тази антена:

cassegrain_small.jpg

CE038400FG0030.gif

пробваш я херметизирана е и не е скъпа.

имаме такваз и честно казано не михаресва .. нито монтажа нито как работи.

п.с. между другото гледам, че си от чепеларе да не работиш при Гено :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

..... Чувал съм че белия силикон го ядяли врабчетата  :-?

.... и гаргите! Сега работилницата ми е на последния етаж на една сграда и имам две капандури към покрива. Есента, като се преместих там, силиконирах стъклата, че течаха. Мам...а им и гарги!!! Изядоха силикона...  :) И пак протече! Какво ли не правих включително и стрелях по тях, ама не... Проскубаха го отвсякъде!  ;)

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

.... и гаргите! Сега работилницата ми е на последния етаж на една сграда и имам две капандури към покрива. Есента, като се преместих там, силиконирах стъклата, че течаха. Мам...а им и гарги!!! Изядоха силикона...  :) И пак протече! Какво ли не правих включително и стрелях по тях, ама не... Проскубаха го отвсякъде!  ;)

Сложи плашило  ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.