Jump to content

Как се прави това нещо


Recommended Posts

Здравейте! Някой има ли идея, как се прави това нещо и какво трябва да имам за да го осъществя ?

 

Ако имаш 2 доставчика (с 2 различни ip-та към една машина), ако спре единия интернет сайта или услуга и каквото и да е да продължи да работи през другото ip. Без да се обновяват dns-и ръчно да се чака часове и т.н

Редактирано от muonplex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казва се BGP

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казва се BGP

Нямам представа как се казва, как се осъществява и какво ми е нужно. Начинаещ съм.. затова и питам  ::)

 

Само с MT ли е възможно или става и с обикновен load balance рутер.

Редактирано от muonplex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За "вкъщи" единственото решение е да ползваш DDNS, например - http://freedns.afraid.org/

Има елементарно API, с простичък скрипт и ping на GW1 и GW2 можеш да променяш избрания субдомейн на къде да води, обновява се до 20-30 секунди..

Ако е лесно, не е интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За "вкъщи" единственото решение е да ползваш DDNS, например - http://freedns.afraid.org/

Има елементарно API, с простичък скрипт и ping на GW1 и GW2 можеш да променяш избрания субдомейн на къде да води, обновява се до 20-30 секунди..

 

За "вкъщи" единственото решение е да ползваш DDNS, например - http://freedns.afraid.org/

Има елементарно API, с простичък скрипт и ping на GW1 и GW2 можеш да променяш избрания субдомейн на къде да води, обновява се до 20-30 секунди..

Май не ме разбра. :) Имам мрежа към която са свързани 2 доставчика и няколко уеб сървъри към мрежата. А домейните с които разполагам водят към едно от ip-тата които са ми дадени на един от доставчиците. При прекъсване на едното трасе, не искам да ми се губи достъпа до сайтовете/услугите. :)

Редактирано от muonplex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, перфектно те разбрах, дали ще са домейни/субдомейни принципа е един и същ, регистрирваш се, описваш си домейните,

теглиш примерното скриптче и редактираш спрямо твоята конфигурация на мрежата, по default ги насочваш към IP1, като падне скрипта

автоматично ги насочва към IP2, както и обратното, с разликата, че при домейните се изисква време за обновяване по обясними причини..

 

Вторият ти вариант е да си вдигнеш DNS сървър с който да си управляваш домейните и да го настроиш на принципа "DNS Round-robin",

пример с произволен сайт:

 

C:Documents and SettingsAdmin>nslookup yahoo.com
Server:  gate.optisprint.net
Address:  212.233.128.2


Non-authoritative answer:
Name:    yahoo.com
Addresses:  98.139.183.24, 206.190.36.45, 98.138.253.109

 

Като разбира се ще "скипнем" частта с nginx reverse proxy-тата и master & slave MySQL сървъра... :)))

Ако е лесно, не е интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.