Jump to content

Проблем със SXT


MuXaSta

Recommended Posts

Здравейте! Имам следния проблем с едно SXT от ония 1200 миливатовите. Вързано е към омни антена на 400 миливата. Бриджът става, всичко си върви, докато в един момент жичният интерфейс просто казва- НЕ. Тоест няма никаква връзка от локалната мрежа на SXT-то към него. А от към сегмента, вързан зад омни антената, мога да го достъпя. И след като му ударя един рестарт на SXT-то и работата се оправя. Сменях кабел, сменях рж-та, сменят захранването... В интерес на истината, като смених захранването с такова на повече ампери (разстоянието до антената е около 70 метра) и за около 20-тина дни нямаше проблеми. И после пак същата работа.

НЯкой срещал ли се е с подобен проблем и евентуално някакви идеи за справяне? Това, което ми минава за сега на ум е да променя мястото на антената, с идеята кабелът да е по-къс, но все имам чувството, че това няма общо със захранването...

Благодаря предварително за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същите проблеми имаме със 911G , използваме гигабитово PoE MikroTik.

Кабела е 15метра и е включен във RB2011 !!! От другата страна пак е 911G но е с по-къс кабел а и е включен в гигабитов суич и там няма подобен проблем.

За сега решението е да се рестартира от нас през 2 дена :(

 

В какво е включен твоя SXT , защото забелязвам различни кусури на лановете на RB2011 и може проблема да е там :(

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен специално са 5.25 за клиента и 5.24 за омнито.

Иначе клиентът е включен в най-обикновено рутър Буфало, прещракан с дд-врт.

В момента се видях принуден да пусна един скрипт, който да ресва клиента през 1 час. Така дори и да забие, автоматично ще си захапе. Но не ми се вижда удачно решение това. Или пък ще пробвам, ако даде Request time out от заявка на пинг към жичния интерфейс, да ресва. Обаче пак не еудачно, щото е напълно възможно и някои суич долу да забие. Тогава ще се рестартирва аманйсе пъти.

Тия дни ще побвам да скъся кабела, или пък да опъна отделен захранващ кабел, който да е примерно с доста голямо сечение. (по-голямо от осемжилния FTP, дето опънах специално за захранване)

И все пак не мога да го схвана. Оригиалният адаптер беше 24 в/0.8А, аз съм му сложил в момента адаптер на 24 в/3 А.  

Първо пробвах с орииналното му захранване- тогава не ги правеше тия номера, обаче развие ли скорост по-голяма от 50 mbps и се рестартирваше. Очевидно беше, че не му стига токът.

Пробвах с едно импулсно захранване на 24в/6.7 ампера. Тогава му се случваше по 3-4 пъти на ден това. Но спокойно си лепеше на 80 mbps постоянна скорост и не мърдаше от там. (особеност на канала ми е, че е постоянно натоварен).

Накрая пробвах с тоя адапрет от лаптоп- 24 в 3 A и уж отначало беше стабилно, обаче след 20-тина дни пак взе да прави мизерии. Не толкова често, но ги прави. И общо взето показателтие сочат към захранването... ама какво точно...

Редактирано от MuXaSta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От единия край съм на 12 волта и работи стабилно , от другия е 24 и там дава ядове със ЛАН порта като при теб.

Твоя STX кой модел е точно? С кой процесор?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да опитам да сменя на 12 волта тогава... Въпреки, че го дават работно напрежение 9-24 волта.

SXT 5HPnD.

Това е моделът. Преди него имах едно на 500 миливата - RBSXT-5nDr2. То не правеше проблеми. Ама пък линкът беше кофти и повече от 30 mbps не можеше да ми прави, а тая скорост на ме устройваше.

Иначе от към страна на омнито, чукам на дърво вече имам 65 дни ъптайм. Железно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш гигабитовото пое на микротик, пробвай да го смениш, при мен имаше такъв проблем, след смяната му проблема се реши 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 бегабитово е.

ТИ ми предлагаш да сменя инжектора, така ли?

Мисля, че така се нирачеше де... Малко съм нов  просто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.