Jump to content

RocketDish или 98см чиния с двоен облъчвател


Gesha

Recommended Posts

Здравейте.

Трасето е 20 км с доста зашумен ефир.

Линка е с микротик бордове 433AH.

Предстои смяна на бордовете с 911G-5HPnD или с 912UAG-5HPnD също предстои и смяна на сегашните антени.

Та въпросът е какви антени да избера дали да са на UBNT Rocket Dish 30 dBi или да са такива http://www.vesuviustreamline.com/product/VS98-31dbi-broadband-solid-dish-parabolic-antenna.html с такива конвертори http://www.vesuviustreamline.com/product/f5000-4.9-6.1-ghz-dual-polarized-feeder-for-parabolic-antenna.html

Моля ако някой има преки наблюдения да сподели и да даде мнение кои антени са по подходящи в зашумен ефир, кои ще носят повече трафик и няма да има грижи ?

Редактирано от Gesha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че става на въпрос за този по малкия рокет: http://www.vesuviustreamline.com/product/ubiquiti-networks-30dbi-5ghz-airmax-dish-antenna-2xmimo.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рокет диша е добра антена, две мнения няма, малкия рокет се справя на 20 км, решението с "пасатска" антена и двоен облъчвател също е добро, стига облъчвателя да е с добра изолация между чайновете, рокета има 35 dB изолация, така че колкото е по голямо това число толкова по добре, също така има и един друг момент, настройката на фокусното разстояние, успееш ли да го настроиш, рокета с нищо няма да е по добър от това решение.  

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не се опитвайте да преоткривайте топлата вода особено ако не сте в час, Разликата в усилването на двете чинии не е голяма на "диша" поне е гарантирана , за другия вариант нещата са много зависи ... облъчватели фокуси, но по принцип при шумен ефир съм привърженик на още по - големи чинии. Въобще наясно ли си смятал ли си линка какъв сигнал и каква скорост ще постигнеш.

Има тема само за тази цел четете.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаме рокетдиш на 23 км много му е малак диапазона от 5100 на доло е много глух и от 5900 нагоре също е глух и то много до кaто с 120 ките на 23 км мога да си ходя по честотите каде си искам от 4900 до 6100 разлика в вързаноста е много малка линка е бондинг на 23 км с 120 пасат и рокет диш :)

post-686-0-19345300-1376725442_thumb.jpg

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пускано е само за тест 1-2 минути човека пита каква ще е разликата между 2 те антени а имам точната постановка и то бондинг

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаме рокетдиш на 23 км много му е малак диапазона от 5100 на доло е много глух и от 5900 нагоре също е глух и то много ...

Грешно!

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте.

Избрах рокет диш антени.

Обаче CCQ-то ми в едната посока пада доста понякога стига до 50 %, а в другата си е нормално 90 - 95%

Пробвах смяна на един куп честоти промяна няма.

Сигнала е -42 ако оставя мощността на default.

В интерес на истината когато оставя мощността на default работи най добре и ccq-то е сравнително най добре.

Ако намаля мощността нещата стават още по зле.

Някакви мнения ?

Обмислям дали да не сменя 912 борда с рокет М или да търся някакви още по добри антени от рокет диша. Другия вариант е да слагам някакви метални радоми на рокет диша.

Редактирано от Gesha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а сигурен ли си че имаш добра пряка видимост без някви дървета реки езера язовири и така на татък да не говорим че и ако ефира ти е толкова засран колкото казваш че е каквото и да сложиш разлика няма да имаш фрапираща. Но щом ти пада CCQ то търси си проблема в пряката видимост :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пряка видимост има на 200 % не на 100.

Ефира си е засран доста да.

CCQ-то според мен пада заради шума друга причина сякаш не се сещам.

Идеята е ако сложа от големите рокет дишове или някаква такава на Jirouse http://en.jirous.com/antenna-5ghz/jrc-29-duplex/ няма да е чувствително по - добре работата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.