Jump to content

изграждане на безжична мрежа между два имота


zarkoenko

Recommended Posts

  • 1 месец по-късно ...

Може ли от някаде да намеря едно устройство за един два дни да пробвам дали ще хвана сигнал от населеното място?Някой има ли излишно за проба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тежко ти е положението.

На 900 мегахерца - ще стане. Проблема обаче са ти  мобилните оператори и бъди сигурен, че скоро лунохода на КРС ще почне обикаля и разтяга антените около теб. А след това идват и дебелите актове. Повече -  http://www.crc.bg/files/_bg/ZES_2012.pdf

 

На другите честоти - ще стане. Ама какво ще стане - не е ясно. Проблема не ти е голяма антена или мощен предавател. Липсата на видимост ти е проблема.

Тия тополи както може да намалят силата на сигнала и да го дефазират, така може и да го усилят. И това зависи от околната температура, сезона или колко водичка има в реката до тях.

 

Ако желаеш само 2-3 мегабита, пробвай 2.4Г и при това на стандарт b. Не ползвай никакви OFDM, QPSK, QAM и други модулации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден точно на подобен линк с 2 малки грида на 5GHz където си работеше през 4 ореха и спеше на 150/150 при -55dB се появиха "странности" когато беше много валяло (явно дърветата са подгизнали поне аз така си го обяснявам) и имаше много вятър който ги клатеше супер яко. Та мегабитите стояха стабилни пинга от време на време минаваше на 2мс за моменти го забелязахме 300.. обаче нивото варираше от -60 до -80 :( и се променяше постоянно. Така или иначе линка си вървеше повече от добре.

 

На 900мхз си е проблем не само от лунохода ами от шума от гсм ските печки. Щом клетките им на 2100 зашумяват 2.4 радио и направо го съсипват представете си като са на еднакви бандове какво ще стане.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

намерих доставчик на wifi в района,който дойде на оглед и каза,че трябвало да си купя антена за да ме свърже.антената била 150лв.включването 20лв.и месечна такса 20лв. За 30мегабита.антената е Microtik sextant g-5hnd.на мен ми се вижда скъпо,вие какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е антена, а цяло устройство с вградена такава. Не е скъпо, но си мисля, че за клиентско устройство може да стане и със сектант лайт на малко по-ниска цена. Все пак, доставчика, който си намерил си решава с какви устройства да работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знам,че ще стане с устройствата на 2.4GHz и ще може да минават поне 40мегабита ще си взема веднага а и двете са на цена 150лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.