Jump to content

Добро захранване


Recommended Posts

E aз като гледам там само постоянно токови захранвания има :)

Променливотокови по-добре ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Променливотокови по-добре ли е?

по - безопасно е!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това се постигат по-добри резултати при големи дължини на трасето.. и се прави супер просто и е по-надежно :) Естествено обаче локалните захранвания на всеки слуйч трябва да могат да работят на променливо напрежение!Което не всички могат..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
тук хората са писали малко по въпроса

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук хората са писали малко по въпроса

Тези захранвания http://danimpex.com/index.php?cPath=78_110 дали са надеждни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги тествал и отварял... Но за мен най стабилното е с торойдален траф с изходно променливо + филтри и защити...Като трафа да е навит от някой който си знае работата и да държи на поне 2КV от към изолация.. А за претоварването да е поне с 40% презапасен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Тези захранвания http://danimpex.com/index.php?cPath=78_110 дали са надеждни?

не знам дали са беше от таз фирма но сме взимали, както се досети колегата :) с тороидални трафове , за съжаление на по малкия модел със сигурност трафа беше вързан със свински опашки за кутията , което никак не ме изкефи, вътре има само един предазител на входа за 220в, на изхода няма никакви филтри и защити. Между другото едно такова захранване понесе яка гръмотевица, именно тялото на предпазитела от към 220в беше се пръснало и пробило към корпуса на захранването тъй като самото захванване беше в заземена метална кутия, след подмяна трафа вече няколко месеца работи без проблеми. Между другото из ешоп форума имаще тороиди около 60лв за около 600VA  , тука цената заради една кутйка излиза почти двойна.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали са беше от таз фирма но сме взимали, както се досети колегата :) с тороидални трафове , за съжаление на по малкия модел със сигурност трафа беше вързан със свински опашки за кутията , което никак не ме изкефи, вътре има само един предазител на входа за 220в, на изхода няма никакви филтри и защити. Между другото едно такова захранване понесе яка гръмотевица, именно тялото на предпазитела от към 220в беше се пръснало и пробило към корпуса на захранването тъй като самото захванване беше в заземена метална кутия, след подмяна трафа вече няколко месеца работи без проблеми. Между другото из ешоп форума имаще тороиди около 60лв за около 600VA  , тука цената заради една кутйка излиза почти двойна.

Тези са в кутия и не се вижда какво има вътре и затова питам дали някой е купувал такова.Но http://www.videomaxavs.com/bg/store/Scripts/prodView_short.asp?idProduct=802 тук се вижда,че в кутията има просто един тороидален транформатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

точно еда такава кутийка от видеомакс стопихме ..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.