Jump to content

PicoIP RelayBoard 2x


Цветомир Господинов

Recommended Posts

Имам един малко странен въпрос... Как да включа 2-те релета да се рестартирват ? Как трябва да ги вържа към гадината че да мога да ипозвам и двете.... или треа просто да ги вържа двете на късо на едно място. Сигурно е нещо тъпо ама не мога да се сетя сега :) Гледах ръководството и стигнах до извода, че трябва да попитам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • RudY-ElectriC

    9

  • Цветомир Господинов

    6

  • Велин

    5

  • hgd

    4

Би ли дал диаграма на това, което ти трябва, нещо нарисувано и снимано или направено с mspaint.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правя един софтуер за мониторинг на PicoIP и съответно рестарт на външните релета. Та въпроса ми е как да вържа 2, та камоли 4-те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ПикоИп може да рестартира при липса на пинг към него и при липса на пинг до хост, пина на платката точно за тази функция беше един, ако трябва да са няколко релета като релей-борда просто връзваш всички входове на платката паралелно , ако пък искаш да управляваш някакви товари, трябва да ползваш другите пинове според даташейта.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да си говорим с примери:

Таблица 6 Описание на системния порт (недостъпен директно)

Port JP6

/системен порт/

PIN Nо. Bit FUNC DIR

1 - +3.3V PWR

2 - +3.3V PWR

3 - Reserved -

4 - Ping LED Out

5 - Reserved -

6 - Target RST Out

7 - Switch (RST) Out

8 - Switch (SCL) Out

9 - Switch (SDA) In/Out

10 - GND PWR

Вързал съм Едното реле(червената жица) на Пин N6, a GND(черната жица) на Пин N10. Та въпроса ми е мога ли да вържа останалото релет към Пикото и да ресет всяко по отделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Добре де, къде ще работи софта за мониторинга на Пикото,

ако софта е на линукс сървър, можеш да управляваш през снмп всичките 16 изходни пина и да ресетваш (управляваш) 16 независими у-ва . Проблема е, че трябва да имаш връзка към пикото постоянно.

ей тука съм писал примерни команди за четене и управление на изх.пинове

http://ss7.dupnica.net/?p=1573

сава въпрос за П3 и П5 - изходните портове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Нека да си говорим с примери:

Таблица 6 Описание на системния порт (недостъпен директно)

Вързал съм Едното реле(червената жица) на Пин N6, a GND(черната жица) на Пин N10. Та въпроса ми е мога ли да вържа останалото релет към Пикото и да ресет всяко по отделно.

автоматичен рестарт има само на пин 6 , останалите релета ако са вързани към други пинове ще можеш отделно да ги включваш и изключваш само ръчно.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е идеята :) Да мога да си ги ресет всяко поотделно :) Само че не мога да намеря конфигурацията на пиновете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ами явно не си чел добре даташейта :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Проблема пак в задклавиатурното ... Много просто беше

просто треа да го вържа на Port P3 или Port P5 ..

:) позна, всеки пин от порт 3 или 5 ще ти свърши работа

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте,  трябва ми да се доработи  PicoIP  от тия от неомонтанските.трябва да управлявам с него един стъпален регулатор на мощност, вероятно ще е някакво фазово управление. Някой играл ли си е да модифицира фирмуера или да пише неща различни от  тия с който идват контролерчетата.  Имам някакви въпроси по  това нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

До сега не съм чувал някой да го е правил фърмуера пък и малко безсмислено , фазово управление на .. ами пикото има доста изходи с подходящ пхп интерфейс и набора команди от таблицата може да се прави всичко(зависи от фазовото), ако не искаш пхп по - добре намери някой да ти напише софт да управлява през снмп директно пикото , като wintic примерно. Общо взето само общи приказки :) с такова задание.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега не съм чувал някой да го е правил фърмуера пък и малко безсмислено , фазово управление на .. ами пикото има доста изходи с подходящ пхп интерфейс и набора команди от таблицата може да се прави всичко(зависи от фазовото), ако не искаш пхп по - добре намери някой да ти напише софт да управлява през снмп директно пикото , като wintic примерно. Общо взето само общи приказки :) с такова задание.

Що бе кво му е на заданието? Знаете какво е фазово управление. Най-общо казано трябва  да се следи кога  напрежението минава през нулата и да се подава в тоя момент импулс на някой от изходите на Пикото с определена продължителност. Тоя импулс оправлява симистор или IGBT все тая това не е интересно. Kато се мини  големината на импулса от 0 до 20 мили секунди по тоя начин се регулира мощността на товара. Елементарна задача но заради късите времена трябва да се напави на  ниво фирмуер.  Предполагах ,че на всички са ясни тия работи затова го дадох по-общо. И въпроса е някои пипал ли е в пикото достатъчно навътре в хардуера и може ли да подскаже някой неща за който имам питанки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.