Jump to content

IPAcct с два гейта


Recommended Posts

Добра вечер колеги.

 

Дали някой има опит с ипакта и управление с него на трафика от два доставчика? От скоро доставяме интернет и от още една точка и всичко пристига към ипакта. На него имаме два интерфейса с клиенти зад тях т.е. две физичиески мрежи. Идеята сега е едната мрежа да се рутира към новия доставчик, а другата мрежа да си минава през досегашния доставчик. Проблема би трябвало да се реши със сорс рутинг някой ако може да съдейства как се прави с ИПАкт. Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво го купувате тоя Ипакт, като после си решавате пробемите по форумите. Звъни им на съпорта.

Проблема е че улучихме отпускарския сезон никой не намираш, а този който намериш не му се работи. Доста спешно трябва да си пуснем новия нет вече търся всякакво съдействие ипакта е странен не може всеки да го конфигурира ако не го е виждал преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с Ipacct, не съм работил. Само съм го разглеждал. Дай повече информация. С Частни адреси ли са ти клиентите или с публични? Ако са с частни, трябва да имаш настройка кой клиент, през кой адрес да  се нати. Принципно, при двойна свързаност е разумно, да не кажа задължително, да се ползва BGP че иначе е куца работа... Пиши на Mile, че той май е най в час с Ipacct в този форум.

Редактирано от gbdesign
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с Ипаккт, не съм работил. Само съм го разглеждал. Дай повече информация. С Частни адреси ли са ти клиентите или с публични? Ако са с частни, трябва да имаш настройка кой клиент, през кой адрес да  се нати. Принципно, при двойна свързаност е разумно, да не кажа задължително, да се ползва BGP че иначе е куца работа... 

Има и с частни има и с публични. Натването не е проблем трябва да се маркира трафика това не е ясно точно от къде става. Доставчика едва ни даде два влан-а сега и BGP ако искаме не знам сигурно до есента ще ги чакаме. Тия са най-големите тежкари да не им казвам името просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ако не можеш да се оправиш в момента с билинга,защо не поставиш пред него рутер на който да си решиш задачата,примерно.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то малко странно - доколкото знам цената не е малка, а пък и да няма съпорт?! Какво значи сезон на отпуските - да не би пък цената да е по-ниска от това? По български най-често става с по-настоятелно звънене по телефона. Както клиентите нас притесняват, така и ти притеснявай. Все пак си платил за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Е, то малко странно - доколкото знам цената не е малка, а пък и да няма съпорт?! Какво значи сезон на отпуските - да не би пък цената да е по-ниска от това? По български най-често става с по-настоятелно звънене по телефона. Както клиентите нас притесняват, така и ти притеснявай. Все пак си платил за това.

 

Нещо ти се размиват понятията поддръжка и употреба :)

Данеби като си купиш циско или жунипър им звъниш когато ти се наложи да ги позваш за нещо което не ти е понятно ?

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избери си доставчика с повече трафик. През ifmgr си направи def route, адни си нужните vlan, ip-та и прочие.

Става и от консола, но после правиш ifmgr save

адни си правило за мрежите за nat във firewall-a и това е.

-A POSTROUTING -s ххх.ххх.ххх.0/24 -o eth0+ -j SNAT --to хх.хх.х.ххх (външното ип)

Като се върнат от отпуските ги хвани да го направят по нужния ти начин. И без това е лято.. За чий ти е трафик сега ;)

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избери си доставчика с повече трафик. През ifmgr си направи def route, адни си нужните vlan, ip-та и прочие.

Става и от консола, но после правиш ifmgr save

адни си правило за мрежите за nat във firewall-a и това е.

-A POSTROUTING -s ххх.ххх.ххх.0/24 -o eth0+ -j SNAT --to хх.хх.х.ххх (външното ип)

Като се върнат от отпуските ги хвани да го направят по нужния ти начин. И без това е лято.. За чий ти е трафик сега ;)

Това с ifmgr и def root си го знам то и сега си е така целта е да се пусне и новия доставчик да работи, а това няма да стане с def root той трябва да се махне и да има вече два гейта. Нета си върви таксите също, а работа не се върши излиза че им плащам за нищо без да ползвам услугата, но проблема си е мой доставчика не го интерсува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"излиза че им плащам за нищо без да ползвам услугата"

 

ако плащаш абонаментен съпорт си в право да роптаеш.

ако нямаш такъв значи си поел риска да се оправяш сам при нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

"излиза че им плащам за нищо без да ползвам услугата"

 

ако плащаш абонаментен съпорт си в право да роптаеш.

ако нямаш такъв значи си поел риска да се оправяш сам при нужда.

той говори , че си плаща допълнителния интернет :) ама не го ползва  щото не може да кофне ипакта ... освен това какво значи в отпуска уж сериозна тая фирма един на линия да не оставят е смешно, и ще си плати човека за съпорта ... черна точка и урок за мераклиите :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възползвай се от предложението на kokaracha и си обедини интернета преди машината с ipacct-а. Има много теми във форума за балансиране на два доставчика.

 

Бързия вариант е (ако ти е сегментирана мрежата), една част да са през досегашната ти схема, а на новия доставчик да пуснеш останалата част от потребителите (ако са ти разделени по вид услуги, gateways или вид на достъп), като използваш нещо custom - самоделен Linux gw/pfsence/MTik.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, в крайна сметка кой по-добре би трябвало да се справя - програмиста писал програмата, или някой който я ползва?! Правя разлика между поддръжка и употреба. В крайна сметка ако нещо стане или не можеш да се справиш, първо търсиш помощ там откъдето си купил системата. Дори с риск да се повторя, пак ти предлагам - бъди по-настойчив с телефона ... При мен са идвали англичани да им "поправя" захранващ кабел (да сменя щепсела само) - плащат си и получават. Дребна работа, ама те казват - не е за нас не можем. Ама ние сме свикнали да се "борим" сами. Не мога да допусна че плащайки и то предполагам не малка сума, ще те оставят просто ей-така да си блъскаш главата.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.