Jump to content

Мнение за WLM200N5-23-ESD miniPCI radio card


Recommended Posts

Здравейте, трябва ми да изградя линк на около 10 км. До момента работи с СМ9, но явно картите не работят както трябва (е, поне едната от тях най-малко де), защото линка си е доста "хлабав". Търся евтино решение за "n" стандарта и попаднах на тези. Има ли някой впечатление от тях и дали може да се сравняват с 52-ките на Микротик. Микротика е v.5.20 с 2 РС-та си е. Е, ако пък някой колега има за продаване нещо, и цената си е поносима, нека се обади ..... :)

Редактирано от babula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако 23dBm се вписват в сметките - трябва да работи. Картата е 2x2, имаш ли двойни облъчватели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гоня мощност - стабилност, а антената си е нормална не е с двоен облъчвател. Не искам да сменям нищо освен картите. Бюджета не го позволява за момента. Трябва ми до 15 мбпс трафик стабилен.

Редактирано от babula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В RouterOS можеш да активираш само единия "chain" -един от двата антенни канала. В повечето случаи не се препоръчва - има вероятност да не бъде изключен другия и карта да се повреди (не ме цитирай относно това).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за 15 мегабита за какво са ти е N. 

Търся карта която да смени СМ9-ката, не съм казал непременно да е "n". С каква карта да я сменя? Търся колега, който е работил с "новата" карта и да е сигурен, че са добри. Това търся за момента. А трафика за момента е толкова, но ако имам в резерв .... добре дошло. Да не се налага да сменям отново. И ако има някой който си е сменял карти скоро, може да се обади. Имам ограничение в бюджета.

Редактирано от babula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал е:

(е, поне едната от тях най-малко де)

 

 

А дали ще я купува си е негова работа. При тия цени на техниката да няма една карта на склад е несериозно.

Антени, пигтейли.. има какво да провери преди да сменя карти. Мое мнение все пак.

 

 

R5H е такава невероятна тояга. Ем горят, ем не чуват. Характерно за повечето изделия на този производител ;)

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал е:

(е, поне едната от тях най-малко де)

 

 

А дали ще я купува си е негова работа. При тия цени на техниката да няма една карта на склад е несериозно.

Антени, пигтейли.. има какво да провери преди да сменя карти. Мое мнение все пак.

 

 

R5H е такава невероятна тояга. Ем горят, ем не чуват. Характерно за повечето изделия на този производител ;)

За карти имам около 4-5 карти СМ9,  от една партида с тези двете. Останалите ги смених, останаха само тези двете. При разстояние 8 км с хубави антени, насочване, сменяне на канали и т.н. с картите не постигнах повече от 8-9 мбпс, сигнал -67-69 db. Разменях ги за да се убедя, че проблема не е в изгоряла карта, но резултата е винаги този. Е сменях и кабели, пигтейли, облъчватели, канали но резултата все този. Мисля, че самата партида нещо не е наред. Затова реших да ги сменя. 

На 30км с Р52hM - Groove, с 90 см антени сигнал -53-55 дб, Трафик 135Мбпс. А тука има-няма 8-10км 5-6 с мъка.Затова питах с какво да ги сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал дефектни цм9 ки и то нови на 3км едвам работеха. И от там може би ми писна да се занимавам с пигтейли карти бордове и т.н. и предпочитам по готовите решения.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WLM200N5-23 - Добри карти са, нито една върната нямаме. Само на 5гхц са, което е по-добре откколкото да е комбинирана на две честоти.
  • Харесай 1

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е разрешен, при това пак със същите СМ9-ки. Смених версията на микротик-а (сега е 5.20) и линка стана. Сега имам средно 80 mbps  трафик. Темата да се счита за приключена. Благодаря на всички, които участваха в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как я смени като горе си писал 5.20

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.