Jump to content

Maлко помощ за линк


Recommended Posts

Здравейте.Някакви идеи как да се реализира линк между точките дадени на снимката.Варианта с 2 хопа го забравяме,за кабели също забравяме. ???

post-2470-0-40347300-1373554139_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ако се съди по поста, линка ще е " ако мине нещо ще е добре , не е важно"  слагаш 2 бр 140см с булет или груви и това е :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си усетил посоката  8) .Идеята е ,че дерето е с S-образна форма като се вижда(залагам на отразен сигнал).Разчитам,че едни 30-на Mbt ще пропълзят.По принцип съм се наточил за 2x Airmax 5Ghz - 17db 90 градуса   2x NanoStation Loco M5.

Вариант 2:имам 2 стари АР-та Alfa  + 2x Omni антена 15 децибела 360 градуса. 2,4Ghz

Бюджета е около 1к,обаче до точка 1 трябва да пусна около 16км линк,така че за дерето остават на половина средства.

Ако някой има забележки и предложения,моля споделете ги  ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснения имам само за 5 гхз . По добре е на 2.4 и големи насочени антени  да се направи. Лошото е че като завали може и да няма линк. Огледай тези препятствия какви са по трасето . Ако са голи баири по добре ,  но ако е гора ще има весели моменти. Когато се разлистват или съхнат 'дръвцата' след дъжд е хубаво да предупредиш клиента да чака времето ??? да се оправи. 

Между другото Аирлинка не отчита дърветата и сградите които нямат 3Д  образ . Ако е  някоя борова гора може и още 10-15 метра да ти липсват от видимостта.

Преди да правиш големия линк опитай този с някакви антени да се ориентираш дали ще го бъде.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета  ^-^ терена е S- образно дере с поток в средата и борове отстрани.Разтоянието както се вижда не е голямо,около 750м..В сметките на аир линка съм сложил по 6м над земята(височина на къщата + мачта).Ако се загледаш в релефа си мисля ,че може да мине сигнал.Какво те притеснява в 5Гхз?Мен пък ме притесняват насочените антени.За wimax има ли смисъл да говорим?Между другото големия линк мисля да го правя с nano bridge M5 -25.Ako ползвам насочени антени за малкия линк(както предлагаш) наno bridge M2 дали има шанс да пробие?

Редактирано от ReunioN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.